NewsCrypto DeFi için Polygon Ağını Kullanacak (Sponsorlu)

newscrypto defi icin polygon agini kullanacak

NewsCrypto, kullanıcılarını trade konusunda bilgilendirmek ve trade becerilerini geliştirmek için eğitici içerikler sunan bir platform. Aynı zamanda bu platformda en son haberleri, özel trade ve teknik analiz araçlarını, yapay zeka araçlarını bulabilmek mümkün. Anlık olarak global borsa bilgilerine ulaşmayı da sağlayan NewsCrypto’nun NWC token adında bir de tokenı bulunuyor. Platform şimdilerde ise DeFi için kolları sıvadı. NewsCrypyo DeFi için Polygon ağı ile bir köprü kuracak.

Merkeziyetsiz finans, yani İngilizce kısaltmasıyla DeFi, kripto dünyasının en heyecan verici yanlarından biri olarak öne çıkıyor. Son yıllarda DeFi’a olan ilgi artmış olsa da hala yolun başında olduğunu söyleyebiliriz.

NewsCrypto DeFi için Polygon Ağı ile Köprü Kuruyor

Platformlar da yavaş yavaş DeFi dünyasına giriş yapıyor. Son olarak, NewsCrypto da DeFi ödünç alma ve verme üzerine bir sistem oluşturacağını duyurdu. Gelecek olan DeFi özelliğiyle birlikte NWC sahipleri stablecoin borç alıp verebilecekleri bir sistem ile tanışacak. Sonrasında bu sistemin diğer varlıklara da yayılacağı açıklandı. Ayrıca ödünç alma ve verme üzerinde yeni fonksiyonlar da eklenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan NewsCrypto’nun CEO’su Vid Gradišar şunları söyledi:

“Stellar köprüsü, altyapı projelerinde bizim için önemli bir dayanağı temsil ediyor. Stellar ekosistemi, kapasitesinin gösterdiğinden çok daha az, popüler ortak çalışabilirlik çözümleri tarafından şok edici seviyede az ilgi görüyor. Biz bu yüzden bir adım ileriye gittik ve 10 milyar dolarlık XLM ekosistemini Polygon üzerinden DeFi’ye bağladık. Bu önemli birlikteliğin NewsCrypto üzerinden sadece gerçekleşiyor olması ayrıca bizi sevindiriyor.”

newscrypto defi icin polygon agini kullanacak 2

Burada Polygon ile ilgili de bilgi vermek gerekiyor.

Eski adıyla MATIC olarak bilinen ağ, Ethereum blockchaini üzerinde çalışmış bir ekip tarafından 2017 yılında hayata geçirildi. Ağ, Ethereum altyapısında faaliyet gösteriyor ve akıllı sözleşmelerin ölçeklendirilmesi üzerinde çalışıyor. Layer2 ölçeklendirmesi olarak Ethereum blockchaini üzerindeki yoğunluğu azaltmak, süreleri kısaltmak ve Ethereum üzerinde DApp (merkeziyetsiz uygulama) bulundurması konusunda işleri kolaylaştırması gibi pek çok kolaylık sağlıyor.

NewsCrypto, yakın zaman içinde kullanıcılarına XLM tokenlarını neredeyse anlık ve maliyetsiz olarak Polygon üzerinde wrapped XLM (wXLM) ile takas etmelerini sağlayacak bir Stellar-Polygon token köprüsü yayınlamaya hazırlanıyor. Kullanıcılar wXLM’lerini aldıklarında, bunları Polygon’un sunduğu tüm DeFi protokollerinde de kullanabilecek.

Swap işlemini olabildiğince güvenli hale getirmek için, NewsCrypto ekibi çoklu imzalı cüzdanlardan, Chainlink’in bağımsız bir Stellar düğümü aracılığıyla swap cüzdanlarının bakiyelerini sürekli olarak izleyen Proof-of-Reserve sistemine kadar çeşitli güvenlik katmanları uygulayacak.

İlerleyen dönemde detaylar NewsCrypto ekibi tarafından duyurulacak. Bunun için NewsCrypto Türkiye Telegram kanalını ve Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 514.266,40 TL 0,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.328,52 TL 1,10%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,21%
cardano
Cardano (ADA) 18,94 TL 5,15%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.642,03 TL 2,78%
xrp
XRP (XRP) 9,87 TL 5,54%
solana
Solana (SOL) 1.282,77 TL 5,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 297,67 TL 5,44%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 4,50%
Copy link
Powered by Social Snap