New York, Kripto Lending Şirketlerine Baskı Kuruyor

new york kripto lending sirketlerine baski kuruyor

New York Başsavcısı Letitia James, iki kripto para Lending şirketi için durdurma emrini duyurdu. Diğer üç firma ise, kurumsal mülkiyet ve kullanıcı mevduatlarının yönetimi hakkında genel bilgi talepleri aldı.

Başsavcılık (OAG), inceleme altındaki firmaların isimlerini yeniden düzenledi. Bununla birlikte, OAG daha sonra dosyalarını düzeltmiş olsa da, bilgi talebi ilk yayında “Celsius Mektubu” olarak etiketlenirken, durdurma konusunda “Nexo Letter” adlarına yer verdi. İsimler ise en büyük lending platformlarından ikisini içeriyor.

new york kripto lending sirketlerine baski kuruyor 1

New York’tan Kripto Lenging Şirketlerine Baskı

Nexo’nun durdurma emri, OAG’nin firmanın bir komisyoncu olarak kaydolmamasını bir Martin Yasası’nın ihlali olarak gördüğünü söylüyor. Ek olarak önde gelen bir rakip olan BlockFi’nin 2020’den beri New York’ta kullanılamadığını belirtmekte fayda var. 

Nexo CEO’su Antoni Trenchev, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Nexo, Kazanç Ürününü ve Değişimini New York’ta sunmuyor, bu nedenle NY’da zaten sunmadığımız bir şey için C&D almak pek mantıklı değil. Ama yapacağız. NY AG ile görüşün, bu mektubun alıcılarını karıştırmanın açık bir örneğidir. IP tabanlı coğrafi engelleme kullanıyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 638.538,74 TL 16,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 53.004,31 TL 13,57%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.266,71 TL 12,71%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 2.584,12 TL 17,08%
cardano
Cardano (ADA) 18,29 TL 17,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 10,52 TL 19,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 378,46 TL 21,31%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) 1.256,02 TL 14,06%
Bağlantıyı kopyala