Anasayfa Haberler New York, Kripto Çalışma Grubu Kurarak Bir İlki Gerçekleştirdi

New York, Kripto Çalışma Grubu Kurarak Bir İlki Gerçekleştirdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York, özel bir kripto çalışma grubu kurarak ABD'de bir ilki gerçekleştirdi...

11
0
New York Kripto Çalışma Grubu

New York eyaleti valisi Andrew Cuomo tarafından kripto para birimi tasarısını imzalanmasının ardından özel bir kripto çalışma grubu kuruldu. Bu özel çalışma grubuna ilişkin duyuruyu, New York Eyalet Meclisi Üyesi, internet ve yeni teknolojiler alt komitesi başkanı Clyde Vanel yaptı. Vanel, çalışma grubunun hem Blockchain endüstrisine hem de yatırımcılara fayda sağlamayı hedefleyeceğini söyledi. New York Eyalet Meclisi, Senato ve Vali tarafından atanacak kripto çalışma grubu üyeleri teknoloji sektöründen, yatırımcı topluluğundan, akademi ve Blockchain firmalarından seçilecek. Çalışma grubunun üyelerinin 15 Aralık’ta bir ön rapor vermesi bekleniyor.

New York’un Kripto Çalışma Grubu ABD’de Bir İlk

New York City’nin teknoloji konusunda kar amacı gütmeyen kuruluşu Tech: NYC’ye göre, kripto çalışma grubu ABD’de ilk olacak. Bu sayede devletin akıllı yenilik için küresel bir merkez statüsünün güçlendirilmesine yardımcı olacak. New York’ta bir kripto çalışma grubu fikri, genel olarak eyalet Başsavcı Ofisi tarafından başlatılan borsalara ilişkin bir soruşturma sonrasında geçen yılın ortasında ortaya çıktı.

O dönem New York Başsavcı Ofisi, soruşturmanın kripto para birimleri ve kamu kripto para birimi soygununa olan ilginin artmasıyla başladığını açıkladı. Başsavcı Ofisi’nden soruşturma talebi alan borsalardan biri olan Gemini Borsası’nın CEO’su Tyler Winklevoss, piyasanın ihtiyatlı bir düzenlemeye ve artırılmış şeffaflığa ihtiyacı olduğunu savunarak hareketi memnuniyetle karşıladı. Bununla birlikte, kripto borsalarının tümü Başsavcı Ofisi tarafından açık bir şekilde yapılan soruşturmayı memnuniyetle karşıladı. Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell ise sosyal medya hesabından kendilerine yöneltilen 34 sorunun çeşitli şirket kaynaklarına ihtiyaç duyacağını ve dolayısıyla firmanın görevini yerine getirmesini engelleyeceğini söyleyerek soruşturmaya dahil olmayı reddetti.