New York Başsavcısı Letitia James’ten Kripto Yatırımcılarına Çağrı

new york bassavcisi letitia jamesten kripto yatirimcilarina cagriad

Kripto para piyasasındaki düşüşün birçok yatırımcıyı etkilemesinin ardından konu ile ilgili alanında uzman isimler değerlendirmede bulunmaya başladı. Bu kez kripto para birimleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan isim New York Başsavcısı Letitia James oldu. Letitia James, kripto yatırımcılarına çağrıda bulundu.

Letitia JamesKripto Yatırımcılarına Çağrıda Bulundu

New York Başsavcısı Letitia James bugün, kripto para piyasasındaki düşüşten etkilenen New Yorkluları ofisiyle iletişime geçmeye çağıran bir yatırımcı uyarısı yayınladı. Hatırlatmak gerekirse Letitia James kısa süre önce kripto para birimleriyle ilgili çeşitli riskleri vurgulamak için yatırımcılara bir yatırımcı uyarısı da yayınlamıştı.

Başsavcı James konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Kripto para piyasasındaki son türbülans ve önemli kayıplar endişe verici. Yatırımcılara kripto para birimlerinde büyük getiri sözü verildi, ancak bunun yerine zor kazanılan paralarını kaybetti. Kripto platformları tarafından aldatıldığına inanan herhangi bir New Yorkluyu ofisimle iletişime geçmeye çağırıyorum ve kripto şirketlerindeki kötü davranışlara tanık olabilecek çalışanları ihbarcı şikayetinde bulunmaya teşvik ediyorum.

James, kripto para piyasasının geçen ay hem köklü kripto para birimlerini hem de yeni projeleri etkileyen büyük bir düzeltme yaşadığını da belirtti. Bunun yanında kripto para birimlerinin piyasa katılımcıları için kazançtan çok acı getirebileceği konusunda uyarıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
551.052,42 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
37.563,84 TL 1,95%
tetherUSDT/TRY
19,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.231,15 TL 1,17%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
9,59 TL 1,37%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
37.572,63 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,46%
matic-networkMATIC/TRY
18,28 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala