New York Başsavcısı, KuCoin’e Dava Açtı

new york bassavcisi kucoine dava acti

Amerika Birleşik Devletleri cephesinden kripto şirketlerine yönelik yeni davalar açılmaya devam ediliyor. Daha önce kripto para borsası CoinEx’e dava açan New York Başsavcısı şimdi de yeni bir kripto para borsası olan KuCoin’e dava açtı. Yapılan basın açıklamasında, KuCoin’e açılan davanın nedeni Ethereum’un menkul kıymet olduğu sebebi olarak belirtildi.

ABD’den KuCoin’e Dava

New York Başsavcılığı tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, kripto para borsasının kayıt dışı menkul kıymetler ve emtialar sunduğunu iddia ederek, kripto para borsası KuCoin’e dava açtı.

new york bassavcisi kucoine dava acti 2

Yapılan basın açıklamasında, davanın sürmekte olan “kayıtsız kripto para platformlarını çökertme çabalarının” bir parçası olduğu belirtildi. Açıklamada diğer ayrıntıların yanı sıra davada Ethereum (Ether), Terra (LUNA) ve terraUSD’nin (USDT) menkul kıymetler olduğu iddia edildi.

Söz konusu dava, bir düzenleyicinin mahkemede Ethereum’un (Ether) bir menkul kıymet olduğunu bir kez daha iddia etmesi olarak karşımıza çıkıyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ajansının Ethereum’u bir menkul kıymet olarak değerlendirebileceğini iddia etse de SEC’in kardeş düzenleyici kurumu olan Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) cephesinden de Bitcoin ve Ethereum’un emtia varlıkları olduğu savunuluyordu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.975,23 TL 2,86%
ethereumETH/TRY
33.466,87 TL 3,55%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
6.192,49 TL 0,93%
usd-coinUSDC/TRY
19,14 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
8,57 TL 2,28%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 2,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,40%
staked-etherSTETH/TRY
33.399,58 TL 3,41%
matic-networkMATIC/TRY
20,97 TL 3,71%
Bağlantıyı kopyala