Anasayfa Kripto Paralar New Hampshire Kripto Varlıklardan Vergi Alacak

New Hampshire Kripto Varlıklardan Vergi Alacak

ABD'nin eyaletlerinden New Hampshire, eyalet sakinlerinin kripto varlıklarından vergi almaya hazırlanıyor. Vergi yasası üzerinde çalışma yapıldığı belirtiliyor...

0

ABD eyaletlerinden New Hampshire milletvekilleri, Bitcoin kazançları üzerinden alınacak olan vergiyi yasallaştıracak yasa tasarısı üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Yerel yönetim konu ile ilgili olarak halk ile bir açık oturum düzenledi ve fikir alışverişinde bulundu.

Kripto Ödemeleri ve Vergi Konusu

Cumhuriyetçi Dennis Acton ve Michael Yakubovich tarafından savunulan bu fikir, yasa tasarısına dönüşmek üzere. İlgili fikir birçok milletvekili tarafından da destekleniyor ve yerel yönetim kabul ederse New Hampshire artık kripto varlıklardan vergi alabilecek. Komite tarafından yapılan açıklamada: “Bu tasarının geçmesi durumunda, 1 Temmuz 2020’den başlayarak kripto para birimleri üzerinden vergi ve harç ödemeleri kabul edilecek. Yine bu varlıklar üzerinden kar elde eden kişilerden de vergi alınacak.”

İlgili tasarının üzerinde uzun süre tartışılması planlanıyor. Yine yerel yönetimde yer alan finans ve muhasebe uzmanları da bu tasarıyı detaylıca tartışacak. Wyoming eyaleti şuanda kripto paraları yasal olarak tanımlamak için son düzlüğe girmiş durumda. Konu ile ilgili tasarı Wyoming eyaletine sunulmakla birlikte birçok kişi tarafından da destekleniyor. Ulusal düzeyde ise yatırımcılar ve topluluklar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi kuruluşların daha aktif çalışması gerektiği görüşünde. Bu kurumlar çeşitli yasal düzenlemeler getirdikçe yatırımcılara daha güvenli bir ortam sağlandığı için yatırım miktarlarında artış meydana geliyor.