Neuilly-sur-Seine Belediyesi Gençlik Meclisi Seçimleri Tezos’la Tamamladı

neuilly sur seine belediyesi genclik meclisi secimleri tezosla tamamladi

Dünya genelinde Blockchain benimsemeleri artmaya devam ediyor. Fransa’nın Neuilly-sur-Seine Belediyesi, Gençlik Meclisi seçimlerini Tezos tabanlı oylama uygulaması olan Electis’i kullanarak gerçekleştirdi.

Oylamalarda Blockchain Tabanlı Uygulama Kullanımı Artıyor

Fransa’nın Hauts-de-Seine ilinde Paris’in iç banliyölerinde bulunan Neuilly-sur-Seine, gençlik meclisi seçimlerinde Blockchain tabanlı teknolojilere yöneldi.

Neuilly-sur-Seine, Avrupa’nın en büyük ekonomik merkezi olan La Défense ticaret bölgesine olan yakınlığıyla kısa bir süre önce Fransa’da bir mülk satın almak için en pahalı yer olarak geçildi.

neuilly sur seine belediyesi genclik meclisi secimleri tezosla tamamladi 2

Geçtiğimiz yıl Neuilly-sur-Seine belediyesi Tezos tabanlı oylama uygulaması Electis’i çeşitli amaçlar için kullanacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Electis geliştiricileri NeuillyVote’u oluşturdu.

NeuillyVote, küçük kullanım şartlarından daha büyük süreçlere kadar ölçeklendirme ve daha ciddi durumlarda kullanım şartları sunacağını gösterdi. Electis son olarak Fransız makamları tarafından demokratik bir süreç için resmi olarak kullanılıyor.

Fransa’nın Neuilly-sur-Seine kentindeki Belediye’nin Gençlik Meclisi Seçimleri, kısa bir süre önce Tezos Blockchain ağında yer alan Electis aracılığıyla yapıldı. Konu hakkında açıklama yapan Neuilly-sur-Seine Belediyesi şu ifadeleri kullandı:

Bir hafta boyunca yaklaşık 1.500 üniversite öğrencisi oylama platformunda temsilcilerini oyladı. Tezos Blockchain ağında güvenli ve şeffaf bir şekilde saklanan sonuçlar, homomorfik şifreleme algoritmalarının kullanımıyla gizli kalırken her seçmen tarafından doğrulanabiliyor. Anonim, güvenli ve kullanımı bir o kadar kolay olan bu oy verme çözümü, demokratik yaşamın geleceğine giden yolu açmanın bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.905,17 TL 0,59%
ethereumETH/TRY
30.049,69 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.799,63 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,45%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 1,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,90%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala