Netflix Love, Death + Robots İçin NFT Avı Başlattı

netflix love death robots icin nft avi baslatti

Netflix’in kısa bir süre önce üçüncü cildini yayımladığı animasyon dizisi Love, Death + Robots için seyircilerle etkileşim kurmak adına yeni bir adım attı. Netflix, dizisi için NFT avı başlattı.

Love, Death + Robots NFT’leri Şimdilik Belirli Bölgelerde Alınabiliyor

Ünlü yönetmen David Fincher imzalı Love, Death + Robots dizisinin hem sosyal medya hesaplarına hem de dizinin bölümlerine yerleştirilen dokuz adet QR kodu bulunuyor. İzleyiciler bu QR kodları okutarak OpenSea hesaplarına görünecek bir NFT’ye erişebilecek. Netflix bu NFT’leri şimdilik bir MetaMask cüzdanı ya da Coinbase hesabı aracılıyla ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılacağını belirtti. Kullanıcılar QR kodu okutarak elde ettikleri NFT’leri basmak için gas ücreti ödemek zorunda.

netflix love death robots icin nft avi baslatti 2

Netflix’in OpenSea hesabına göre NFT’lerin taban fiyatı haberin yazımı esnasında 0,003 Ethereum (ETH) ya da 6 dolar gibi bir tutara tekabül ediyor. Yeni sezonun Netflix’te yayımlanmasının ardından 27.200 civarında NFT bulunuyor. Son olarak Netflix’in kripto, web3 ve Blockchain alanında resmi bir planı bulunmuyor. Netflix’in 2022 yılının ilk yarısında 200.000 abone kaybetmesinin ardından, şirket 150 kişi ile yollarını ayırmıştı. Şirketin temmuz ayında açıklanması beklenen ikinci çeyrek raporlarında da 2 milyon ücretli abone kaybedeceği düşünülüyor. Netflix’in bu sebeple seyircilerle etkileşimde bulunmak için yeni NFT projelerine de yeşil ışık yakması bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.206,48 TL 1,01%
ethereumETH/TRY
34.640,92 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
18,01 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.697,29 TL 2,67%
cardanoADA/TRY
10,20 TL 0,81%
xrpXRP/TRY
6,77 TL 0,75%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,13%
solanaSOL/TRY
807,49 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 8,89%
Bağlantıyı kopyala