NEAR Protocol, Veri İhlaliyle Karşı Karşıya!

near protocol veri ihlaliyle karsi karsiya

Kripto para piyasası özellikle son zamanlarda dolandırıcılık ve hack saldırılarıyla boğuşuyor. Kripto piyasasında oldukça sık görülen bu saldırılar, bu kez NEAR Protocol’de yaşandı.

NEAR Protocol’de Veri Sızıntısı Yaşandı

NEAR Protocol’de, cüzdan kurtarma seçenekleri olarak kullanılan SMS ve e-posta verilerinin Haziran ayında üçüncü taraflara sızdırıldığı ortaya çıktı. NEAR, veri ihlalinin fon güvenliği veya kullanıcıların gizliliği için bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

near protocol veri ihlaliyle karsi karsiya

Layer 1 Blockchain ağı NEAR Protocol, konuya ilişkin yaptığı açıklamada herhangi bir zarar vermeden önce sorunun çözüldüğünü belirtti. Ayrıca NEAR ekibine hatanın, iyi niyetli bir hacker grubu tarafından haber verildiği aktarıldı.

NEAR’ın cüzdan adresi wallet.near.org’da kullanıcılar kurtarma seçeneği olarak e-mail ya da SMS sistemini seçebiliyor. Böylece e-posta adresleri ve telefon numaraları da kripto cüzdanlarına bağlanmış oluyor. NEAR tarafından yapılan açıklamada, sistemde tespit edilen bir hatanın, bazı hassas bilgilerin üçüncü taraflara geçtiği belirtildi.

Sorunun tespit edilmesiyle birlikte hem çalışanların hem de üçüncü tarafların bilgilere olan erişiminin kaldırıldığını bildiren NEAR Protocol, şu açıklamayı yaptı:

 Cüzdanlardan sorumlu ekibimiz durumu anında tespit etti ve verilere ulaşabilecek personelleri tespit edip önlem aldı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala