NEAR, Güney Kore’de Web3 Merkezi Kuruyor

near guney korede web3 merkezi kuruyorsdd

Web3 teknolojisi birçok ülke yakından ilgileniyor. Son olarak çıkan haberlere göre; layer 1 Blockchain NEAR Protokolünü yöneten kar amacı gütmeyen kuruluş NEAR Vakfı, Güney Kore’de Web3 merkezi kuracağını açıkladı.

NEAR, Güney Kore’de Web3 Merkezi Kurduğunu Açıkladı

NEAR Vakfı, bugün yaptığı açıklamada, Kore ve Asya’daki Blockchain projelerine olan bağlılığını genişletmek için Güney Kore’de bir Web3 merkezi kurduğunu duyurdu.

vnear guney korede web3 merkezi kuruyor

NEAR Vakfı’nın yeni Kore merkezi, basın açıklamasına göre, Web3 oyunlarına özel olarak odaklanarak yerel Blockchain projelerini ve profesyonellerini NEAR Protokolüne çekmeyi hedefliyor.

NEAR‘ın yeni girişimi, geliştirici ve yatırımcı buluşmaları, hackathonlar gibi ve üniversitelerde Blockchain ve Web3 topluluklarını destekleyerek Kore’deki Blockchain topluluğunun büyümesini teşvik etmek için etkinlikler düzenleyecek.

FTX Ventures, Coinbase Ventures ve Hashed gibi önde gelen risk sermayesi şirketlerinden yatırım çekti ve ekosistem büyümesini hızlandırmak için yaklaşık 800 milyon dolara değerinde bir fon işletiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.821,12 TL 0,25%
ethereumETH/TRY
22.646,78 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.795,32 TL 0,84%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 14,06%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 0,72%
matic-networkMATIC/TRY
16,01 TL 0,87%
Bağlantıyı kopyala