Near Foundation, 150 Milyon Dolar Yatırım Aldı

near foundation 150 milyon dolar yatirim aldi

Kripto dünyası tüm hızıyla gelişirken, şirketler kripto şirketlerine olan yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Son olarak NEAR Protocol‘ün arkasındaki ekip Near Foundation, 150 milyon dolarlık bir finansman turunun kapatıldığını açıkladı.

Ek olarak Three Arrows Capital, Mechanism Capital, Dragonfly Capital, Andreessen Horowitz, Jump, Alameda, Zee Prime ve Amber Group dahil olmak üzere büyük kripto odaklı fonların katılımıyla gerçekleşen özel token satışına öncülük etti.

NEAR

Near Foundation 150 Milyon Dolarlık Yatırım ile Operasyonları Genişletecek

Kullanıcıların internet üzerinden kullanabilecekleri merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulmasına imkan veren Near Protocol, iki hafta süren finansman turunu kapattı. Diğer taraftan NEAR token fiyatının bir aylık zaman ağırlıklı ortalama fiyatta (TWAP) fiyatlandırılması dışında herhangi bir detay verilmedi.

Near Protocol hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak rehberimize ulaşabilirsiniz.

Dragonfly Genel Ortağı Ashwin Ramachandran, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Near, teknoloji açısından şimdiye kadar harika bir iş çıkardı. bundan sonra da mevcut teknolojik yenilik seviyelerini yansıtan bir geliştirici, kullanıcı, ekosistem benimseme düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz”

Ek olarak Near, DeFi hibelerine ve likidite madenciliğine ayrılan 350 milyon dolar ile ayın ilerleyen saatlerinde 800 milyon dolarlık bir ekosistem fonu duyurmuştu.

Near’ın Kurucu Ortağı Illia Polosukhin ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Önceden ekosistemi çekmeniz gerektiği hissi vardı, ancak şimdi ekosistem sizi çekiyor. Şimdi DeFi para legolarının ortaya çıkma zamanı”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.247,85 TL 3,92%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.341,45 TL 6,12%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.805,04 TL 6,82%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,42 TL 0,37%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 4,72%
solana
Solana (SOL) 1.268,56 TL 15,52%
xrp
XRP (XRP) 8,05 TL 6,09%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,08 TL 3,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,44 TL 6,65%
Bağlantıyı kopyala