Nayib Bukele’den Bloomberg’in Bitcoin Raporuna Tepki

nayib bukeleden bloombergin bitcoin raporuna tepkiadf

Lider kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi olarak geçtiğimiz yıl kabul etmişti. Bitcoin ile ilgili çeşitli çalışmalar yapan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’den konu ile ilgili yeni gelişmeler ülkenin bitcoin deneyi hakkındaki bir Bloomberg raporunun “yalanlarla dolu” olduğunu söyledi.

Nayib Bukele’den Bloomberg’in Bitcoin Raporuna Tepki Geldi

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin deneyiyle ilgili bir Bloomberg raporunu “yalanlarla dolu” olarak nitelendirdi. Kripto topluluğu büyük ölçüde onunla aynı fikirde görünüyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin deneyi hakkında bir rapor için Twitter üzerinden Bloomberg’e saldırdı.

Bunun yanında belirtmek gerekirse geçtiğimiz ay yayınlanan raporda Bloomberg, Bukele’nin Bitcoin devriminin başarısız olduğunu belirtmişti. Bukele’nin Bitcoin yasasını geçirmeye olan ilgisinin kaynağından bahsediyor. Aynı zamanda, kripto para birimi coşkusuyla karşılaştırarak, ülkenin koşullarının çirkin bir resmini çiziyor.

Genel olarak rapor, ülkeye ve nasıl yönetildiğine yönelik üstü kapalı eleştiriler sunuyor. Ancak, Bukele’nin onay derecesinin %90 civarında olduğunu belirtiyor. Ülkenin vatandaşları, çete şiddetine yönelik baskıyı ona atfediyor gibi görünüyor. El Salvador, son haftalarda çeşitli nedenlerle haberlerde yer aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.848,74 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
29.829,23 TL 1,65%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.822,02 TL 2,60%
xrpXRP/TRY
7,55 TL 2,95%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,17 TL 2,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,63 TL 3,08%
matic-networkMATIC/TRY
21,07 TL 5,33%
Bağlantıyı kopyala