Nasdaq’tan Kripto Saklama Hamlesi

Nasdaqtan Kripto Saklama Hamlesi

Kripto para ekosisteminde yaşanan iflasların ardından boşalan koltuklar için geleneksel finans şirketleri harekete geçti. Nasdaq, ikinci çeyreğin sonunda kripto saklama hizmetini başlatmayı planlıyor. Nasdaq, bu adım ile sektörde aracı şirket boşluğunu doldurmayı hedefliyor.

Nasdaqtan Kripto Saklama Hamlesi2

Nasdaq Digital Assets’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Ira Auerbach, küresel borsa grubunun gerekli tüm teknik altyapı ve düzenleyici onayları için sürecin devam ettiğini söyledi. Nasdaq, denetim sağlayabilecek bir şirketin kurulması için New York Mali Hizmetler Departmanı’na başvurdu. Proje ilk olarak eylül ayında duyurulmuştu. Auerbach, Bitcoin ve Ethereum saklama hizmetinin dijital varlıklar için ilk adımı oluşturacağı belirtildi.

Böylece Nasdaq, kripto saklama hizmeti sunan BNY Mellon ve Fidelity gibi diğer büyük finans şirketleri arasına katılacak. Bazı şirketler ise blockchain teknolojisini geleneksel finansal ürünler ile buluşturmak üzerinde çalışıyor. BlackRock, tokenize edilmiş hisse senetleri ile ilgili çalışmalar yapan şirketler arasında bulunuyor. Fidelity ise kısa süre önce Bitcoin ve Ethereum ticaretinin başladığını duyurdu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.243,90 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.361,61 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.297,13 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,51 TL 7,13%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.334,81 TL 0,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,12%
solanaSOL/TRY
428,54 TL 3,66%
Bağlantıyı kopyala