Nasdaq’ta Listelenen BTCS, Bitcoin ile Temettü Sunuyor

Bitcoin Sahibi Kim Kim Kontrol Ediyor

Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto paraların küresel kabulü hızla artıyor. Son olarak Nasdaq‘ta listelenen Blockchain ve analiz şirketi BTCS, hissedarlarına Bitcoin (BTC) olarak ödenecek temettüler sunacağını açıkladı. Şirket ek olarak dünyada bunu yapan ilk halka açık şirket olacağını da duyurdu.

Nasdaq’ta Listelenen BTCS, Temettü Seçeneklerine Bitcoin’i Ekliyor

Blockchain odaklı teknoloji şirketi BTCS‘nin yaptığı duyuruya göre şirket, yatırımcılara bu yılın sonlarında temettülerini Bitcoin (BTC) olarak alma seçeneği sunacak. Şirket bu adımın “kripto para biriminin benimsenmesi ve finansal özgürlük” ahlakı için çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Diğer taraftan şirketin hisseleri açıklamalar sonrası yükselişe geçti. BTCS‘nin Nasdaq borsasındaki hisseleri, piyasa açıldıktan sadece 15 dakika sonra neredeyse yüzde 40 artarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hisse senedi dün 3.03 dolarlık bir kapanış fiyatından 4.23 dolara kadar yükseldi.

nasdaqta listelenen btcs bitcoin ile temettu sunuyor

2014’ten bu yana Blockchain teknolojileri için altyapı geliştiren şirketin “Bividend” olarak adlandırdığı Bitcoin temettüsünün, Bitcoin’in temettü dağıtım günü itibarıyla ABD doları piyasa fiyatına dayanacağını belirtelim.

Son olarak konuyla alakalı olarak konuşan BTCS CEO’su Charles Allen, şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin ve diğer dijital varlıkların doğrudan sahipliğini sağlamak için araçlar sağlayarak, uzun süredir hissedarlarımızı sürekli destekleri için ödüllendirmek ve finansal özgürlüğü teşvik etmek istiyoruz.

Kripto alanında BTCS, kripto para birimleri ve Blockchain ağlarına odaklanan ve Bitcoin madenciliği yapan ilk ABD kamu şirketi, dijital varlık hazine stratejisi uygulayan ilk ABD kamu şirketi olmak da dahil olmak üzere uzun bir ilkler geçmişine sahip. Ek olarak yeni nesil hisse kanıtı blokajlarını güvence altına alan ilk ABD kamu şirketi.

Bununla birlikte artık, hissedarlarımızın tercihine bağlı olarak Bitcoin olarak ödenecek bir temettü olan Bividend ödeyen Nasdaq listesinde yer alan ilk şirketiz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala