Nasdaq, Kripto Borsası İçin Açıklama Yaptı

nasdaq kripto borsasi icin aciklama yapti

Dünyanın ilk elektronik hisse senedi borsası Nasdaq, kripto para borsasını başlatmaya hazırlanıyor. ABD merkezli Nasdaq, kripto para borsasını başlatmak için bazı ufak şartları açıkladı.

Nasdaq Kripto Borsasını Başlatmayı Planlıyor

Nasdaq’ın Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika pazarlarının başkanı Tal Cohen, Nasdaq’ın kripto borsasını başlatmak için daha fazla düzenleyici netlik ve kurumsal kabul görmeyi beklediğini açıkladı.

Cohen yaptığı açıklamada, “Nasdaq için kripto borsası tartışmaları, yapmaktan mutlu olduğumuz tartışmalar. Ancak şu anda perakende tarafında pazar oldukça doymuş durumda. Perakende müşteri tabanına hizmet veren bir dizi borsa bulunuyor.” dedi.

nasdaq kripto borsasi icin aciklama yapti 2

Nasdaq, kripto borsası için gereken şartlar gerçekleşene kadar, Cohen’in de dile getirdiği “büyük” talep ve fırsatları değerlendirmek için müşteriler için temel bir ihtiyaç olduğu belirtilen kripto saklama hizmetlerine odaklanmaya devam edecek. Cohen, “İnsanların varlıklarını güvende tutabilirseniz, daha sonra her şeyi yapmak için size olan güvenlerinin artacağını düşünüyoruz.” dedi.

Cohen ayrıca, Nasdaq’ın kripto saklama hizmetlerinin yanı sıra, varlıkların hareketini ve transferini kolaylaştırmak adına yürütme yeteneklerini de geliştirmeye odaklandığını belirtti. Son olarak geçtiğimiz ay dünyanın en büyük ikinci borsası konumunda olan Nasdaq, kurumsal yatırımcıları için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) saklama hizmeti sunacağını açıkladı. Nasdaq, dijital varlıklar biriminin başına ise Gemini’de yöneticilik yapan Ira Auerbach’ı işe aldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.275,30 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
24.025,25 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
5.436,50 TL 0,99%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,64 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,89 TL 2,15%
cardanoADA/TRY
5,95 TL 1,38%
matic-networkMATIC/TRY
17,31 TL 1,43%
Bağlantıyı kopyala