bitcoinBTC/TRY
763.125,99 TL 3,03%
ethereumETH/TRY
47.148,07 TL 2,60%
tetherUSDT/TRY
27,40 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.963,17 TL 1,22%
xrpXRP/TRY
14,31 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
47.241,00 TL 2,89%
solanaSOL/TRY
651,61 TL 11,38%
cardanoADA/TRY
7,24 TL 3,59%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,51%

Paylaş

Nasdaq, Kripto Borsası İçin Açıklama Yaptı

nasdaq kripto borsasi icin aciklama yapti

Dünyanın ilk elektronik hisse senedi borsası Nasdaq, kripto para borsasını başlatmaya hazırlanıyor. ABD merkezli Nasdaq, kripto para borsasını başlatmak için bazı ufak şartları açıkladı.

Nasdaq Kripto Borsasını Başlatmayı Planlıyor

Nasdaq’ın Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika pazarlarının başkanı Tal Cohen, Nasdaq’ın kripto borsasını başlatmak için daha fazla düzenleyici netlik ve kurumsal kabul görmeyi beklediğini açıkladı.

Cohen yaptığı açıklamada, “Nasdaq için kripto borsası tartışmaları, yapmaktan mutlu olduğumuz tartışmalar. Ancak şu anda perakende tarafında pazar oldukça doymuş durumda. Perakende müşteri tabanına hizmet veren bir dizi borsa bulunuyor.” dedi.

nasdaq kripto borsasi icin aciklama yapti 2

Nasdaq, kripto borsası için gereken şartlar gerçekleşene kadar, Cohen’in de dile getirdiği “büyük” talep ve fırsatları değerlendirmek için müşteriler için temel bir ihtiyaç olduğu belirtilen kripto saklama hizmetlerine odaklanmaya devam edecek. Cohen, “İnsanların varlıklarını güvende tutabilirseniz, daha sonra her şeyi yapmak için size olan güvenlerinin artacağını düşünüyoruz.” dedi.

Cohen ayrıca, Nasdaq’ın kripto saklama hizmetlerinin yanı sıra, varlıkların hareketini ve transferini kolaylaştırmak adına yürütme yeteneklerini de geliştirmeye odaklandığını belirtti. Son olarak geçtiğimiz ay dünyanın en büyük ikinci borsası konumunda olan Nasdaq, kurumsal yatırımcıları için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) saklama hizmeti sunacağını açıkladı. Nasdaq, dijital varlıklar biriminin başına ise Gemini’de yöneticilik yapan Ira Auerbach’ı işe aldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala