Mustafa Elitaş’tan Kripto Yasası Tartışmaları için Açıklama Geldi

mustafa elitas kimdir mustafa elitas kac yasinda 14102718 3552 amp

Kısa bir süre önce mecliste kripto para yasası çalışmaları için toplanan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve sektörün uzman isimleri, yasa hakkında bir takım açıklamalar yapmıştı. Açıklamalar sonrası sektörden birçok isim ve kripto yatırımcılarından sosyal medyada yer alan kanun taslağı metni ile alakalı olarak tartışmalar ortaya çıktı. Son olarak Elitaş, Twitter üzerinden çıkan iddalar hakkında açıklamada bulundu.

Eliştaş Twitter üzerinden şu ifadelere yer verdi:

“Son zamanlarda kripto varlıklar ile ilgili düzenleme çalışmaları hakkında ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır.

Mustafa Elitaş, Kripto Yasa Tasarısı Tartışmalarına Tepki Gösterdi

Bir süredir sosyal medyada kripto paraya yüzde 40 oranında bir vergi geleceği konusundaki iddialar hızla yayılıyor. Sosyal medyada yer alan bu iddalarına kaynak olarak ise kanun taslağı metni gösteriliyor. Bunun üzerine büyüyen tartışmalar sonrası AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştıkları konuyu belirterek şu paylaşımda bulundu:

“Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştığımız konu; Sistemi düzenleyici, kötü niyetlileri engelleyici, yatırımcıları koruyucu mağduriyeti önleyici nitelikte bir amaç taşımaktadır.”

Şu anda henüz herhangi kesin bir bilginin olmadığını belirtelim Elitaş, çıkan iddaların asılsız olduğunu belirterek kararın mecliste verileceğini belirtti:

“Kamuoyunda kanun taslağı diye ifade edilen metin bizim bilgimiz dahilinde değildir. Her kişi veya kurum taslak çalışması yapabilir, ancak son söz yüce meclis’indir.”,

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala