Elon Musk Anket Açtı, Michael Saylor Tavsiyede Bulundu

musk tesla hisseleri icin anket acti saylor tavsiyede bulundu

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’daki her hareketiyle gündem olmayı başarıyor. 62 milyon takipçisi bulunan ünlü CEO bu kez Tesla hisseleri ile ilgili takipçilerinin fikrini almak için Twitter’ın yolunu tuttu. Elon Musk, Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmaması gerektiğini takipçilerine sordu. Musk’ın bu anketine milyonlarca kişi katılırken, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da fikrini söyleyen isimlerden biri oldu.

Elon Musk’ın Anketine Michael Saylor’dan Öneri

Elektrikli araç devi Tesla’da Elon Musk’ın yaklaşık 193 milyon dolarlık hissesi bulunuyor. Twitter’dan açılan anket ise hisselerin yüzde 10’u ile ilgili. Elon Musk’ın açtığı ankete 2,8 milyon oy kullanıldı. Katılımcıların yüzde 56,9’unun teklifi desteklediği görüldü. Oylama bir süre daha açık kalacak.

Dikkat çeken bir diğer nokta da Elon Musk’ın, anket sonucuna uyacağını söylemesi oldu. Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre Musk’ın kişisel net değeri 338 milyar dolara yükselmişti. Bu arada Musk, değeri 100 milyar doların üzerinde olan havacılık şirketi SpaceX’in de CEO koltuğunda oturuyor.

musk tesla hisseleri icin anket acti saylor tavsiyede bulundu 2
Tesla CEO’su Elon Musk

Tesla patronunun bu anketine MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan da yanıt geldi. Tesla’yı enflasyona karşı savunacağını düşünen Saylor, Musk’a tüm parayı Bitcoin’e yatırması gerektiğin söyledi.

Son olarak belirtelim, geçen aralık ayında Musk ve Saylor arasında yaşanan bir Twitter etkileşimi, iddiaya göre, Tesla’yı Bitcoin almaya teşvik etmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.358,93 TL 3,81%
ethereum
Ethereum (ETH) 54.758,20 TL 5,30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.551,42 TL 4,70%
tether
Tether (USDT) 13,57 TL 1,26%
solana
Solana (SOL) 2.498,28 TL 9,05%
cardano
Cardano (ADA) 17,81 TL 6,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,58 TL 1,02%
xrp
XRP (XRP) 10,58 TL 8,17%
polkadot
Polkadot (DOT) 359,01 TL 8,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 858,34 TL 15,08%
Bağlantıyı kopyala