Multicoin ve Kraken Milyonlarca Dolar Yatırım Yapıyor

Kraken Multicoin

Kripto para ve Blockchain teknolojilerinde yükseliş devam ederken Multicoin ve Kraken, bu girişimlere milyonlarca dolar yatırım yapıyor. Multicoin Capital, geçen ay başlatılan bir Ethereum işlem protokolü olan Eden Network’te gerçekleşen 17,4 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

Tura katılan diğer yatırım katılımcıları arasında Alameda Research, Jump Capital, Wintermute, GSR ve Yearn.Finance’ın kurucusu melek yatırımcılar Andre Cronje ve Genesis Capital’in türev başkanı Joshua Lim gibi önemli isimler yer alıyor. 

Burada toplanan fonlar, araştırma ve geliştirme yoluyla ağın altyapısını geliştirmesine yardımcı olmak ve ek yazılım mühendisleri işe almak için kullanılıyor.

3
Yatırım

Yatırımlar Artarak Devam Ediyor

Öte yandan, kendi kendini yöneten bir emeklilik platformu olan Rocket Dollar, Park West Asset Management liderliğindeki bir turda A Serisi finansman turunda 8 milyon dolar fon topladı.

Ek yatırım için katılımcılar arasında Hyphen Capital, Moneta Venture Capital, Multicoin, Kraken Ventures ve Primetime Partners ile mevcut bir yatırımcı olan Sure Ventures da yer aldı.

Şirket, 350 milyon doların üzerinde müşteri varlığına sahip ve fonu ürün geliştirmeyi hızlandırmak, müşteri deneyimini geliştirmek ve yatırımcıların emeklilik yatırım ekosistemini anlamalarına yardımcı olmak için siber güvenlik, yatırım eğitimi ve içeriğe odaklanmak için kullanacağını belirtti.

Kraken Ventures yönetici ortağı Brandon Gath yatırım ile alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Finans sektörü teknolojik bir devrimin ortasında. Çeşitlendirme, yatırımda tek bedava öğle yemeğidir, ancak silolanmış işletim sistemleri ve modası geçmiş teknoloji yığınları, tüketicilerin emeklilik tasarruflarını çok çeşitli varlık sınıflarına taşımak için uzun süredir mücadele ettiği anlamına geliyor.”  

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 390.507,99 TL 0,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.855,79 TL 1,86%
cardano
Cardano (ADA) 21,09 TL 2,38%
tether
Tether (USDT) 8,43 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.569,13 TL 1,75%
solana
Solana (SOL) 1.567,97 TL 10,33%
xrp
XRP (XRP) 9,45 TL 0,97%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 1,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 262,99 TL 8,42%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,43 TL 0,10%
Copy link
Powered by Social Snap