Mt. Gox Tazminat Planı Kesinleşti

mt gox tazminat plani kesinlesti

Kripto varlık borsası olarak faaliyet gösteren Mt. Gox, 2014 yılında uğradığı siber saldırıya uğradı ve hackerlar 850.000 Bitcoin‘i (BTC) kendi hesaplarına geçirmişti. Aradan geçen yıllar içinde bu saldırı olayının çözümü ile ilgili birçok kez konuşulsa da süreç şimdi çözüme çok yakın. Mt. Gox tazminat planı kesinleşti, alacaklılar yakında kayıt yaptırmaya başlayacak.

Mt. Gox Alacaklıları için Tazminat Planı Kesinleşti

Biraz hafızamızı tazelememiz gerekirse, Mt. Gox alacaklıları, geçen şubat ayında, ekim ayında çözümlenmesi önerilen taslak planını oylayacaktı. Şimdi ise Mt. Gox için hazırlanan tazminat planının kabul edildiği duyuruldu. Bu duyuru kapsamında alacaklılar, önümüzdeki aydan itibaren kayıpları için kayıt yaptırabilecek.

Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti tarafından yapılan açıklamaya göre binlerce Bitcoin’in çalındığı Mt. Gox olayında geri ödeme süreci için onay çıktı.

mt gox tazminat plani kesinlesti 2

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Oy veren rehabilitasyon alacaklılarının yaklaşık yüzde 99’u Taslak Rehabilitasyon Planı’na oy vermiş ve toplam oy haklarının yaklaşık yüzde 83’ü Taslak Rehabilitasyon Planı lehinde kullanılmıştır”

Burada hemen belirtelim, tazminat planının kabulü için alacaklarının yüzde 50’den fazlasının onay vermesi gerekiyordu.

Plan tam olarak 20 Kasım’da tamamlanacak. Kesin tutarlar ve geri ödeme tarihi de kısa süre sonra açıklanacak.

Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti Başkanı Nobuaki Kobayashi açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Rehabilitasyon Planı Taslağının rehabilitasyon alacaklılarının büyük çoğunluğu tarafından onaylanmasına ve Rehabilitasyon Planının onay sırasına yol açan anlayış ve destekleri için ilgili tüm taraflara içten teşekkürler”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 759.423,43 TL 1,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.555,39 TL 2,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.233,62 TL 2,13%
tether
Tether (USDT) 13,46 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 3.071,62 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 22,50 TL 7,70%
xrp
XRP (XRP) 13,01 TL 1,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,46 TL 0,15%
polkadot
Polkadot (DOT) 480,52 TL 2,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,79 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala