Mt. Gox, Geri Ödemeleri Erteledi! Tarih 10 Mart

mt gox geri odemeleri erteledi tarih 10 martass

Kripto ticaret platformu Mt.Gox’un hacklenmesinden sonra müşterilerine 137.000 Bitcoin (BTC) dağıtacağı açıklanmıştı. Bu açıklama sonrasında pek çok kişi Bitcoin dağıtımının neden olabileceği etkiler üzerine çeşitli spekülasyonları dillendiriyordu. Son olarak Mt. Gox alacaklılarının, ödeme bilgilerini kaydetmek için 10 Ocak 2023’e kadar süreleri olduğu belirtilmişti. Bu kez yapılan yeni bir açıklama ile bu tarih iki ay ertelendi.

Mt. Gox, Geri Ödemeleri Erteleme Kararı Aldı

Mt. Gox alacaklılarının, geri ödemeler için kripto değişimi ve bankacılık bilgilerini sağlamak için fazladan iki ayı olacak. Alacaklılar ayrıca ilk geri ödeme dilimini almak için iki ay daha beklemek zorunda kalacak. Tüm alacaklılar bir temel ödeme alacak şekilde ayarlanmıştır. Ayrıca erken toplu bir ödeme alacaklar veya daha sonra farklı bir miktar olabilecek tutarı kabul etmeyi seçecek. Bunun yanında ödemeler, kripto para biriminde, itibari para biriminde veya her ikisinde birden sağlanacak. Bu, alıcının banka hesabına veya kripto borsasına gönderilecek.

vassmt gox geri odemeleri erteledi tarih 10 mart

Mt. Gox alacaklıları arasında, zaman çizelgesi kaymasının kripto borsası Kraken’in Japon pazarından çıkışıyla ilgili olabileceğine dair spekülasyonlar var. Alacaklılar, kripto ödemelerini almak için birkaç borsa arasından seçim yapmak zorunda kaldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.529,67 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.353,49 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.002,23 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,67%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,63%
Bağlantıyı kopyala