Anasayfa Kripto Paralar Morgan Stanley’nin Eski Yatırım Uzmanından Piyasa Değerlendirmesi

Morgan Stanley’nin Eski Yatırım Uzmanından Piyasa Değerlendirmesi

Morgan Stanley'de kurumsal yatırımcılarla 20 yılını geçiren Patrick Springer, kripto para piyasasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Springer, özellikle kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına giriş yapmalarının henüz mümkün olmadığını kaydediyor...

0
Morgan Stanley Bitcoin Kripto Para Piyasası

20 yılını Morgan Stanley’de yatırım uzmanı olarak geçiren Patrick Springer, kripto para piyasasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Morgan Stanley’nin ardından Polybird borsasının danışmanı olan Springer, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına ne zaman gireceği konusunda görüşlerini paylaştı.

Zaman Alacak

Wall Street şirketleri, yalnızca belirli şartların karşılanması durumunda Blockchain’i benimseyeceklerini söylüyorlar. Bu söylemin atında mevcut müşterilerin yeterli düzeyde Blockchain’e talep göstermesi yani ilgileri yatıyor. Springer, Bitcoin vadeli işlemlerine ve ETF’lere henüz kurumsal yatırımcıların yeterli düzeyde ilgi göstermediğini söylüyor. Springer sözlerini 2018’de kripto para piyasasının erimesini ve sayısız yasal düzenlemeyi hazmetmesinin zaman alacağını kaydediyor.

Bitcoin’in fiyatında büyük kayıplara rağmen Springer, Blockchain tabanlı menkul kıymetlerin hayatta kalacağına inanıyor. Ona göre, stablecoin’lere olan güven giderek artıyor ve yatırımcıların ilgisini çekecek yeni tip Blockchain tahvilleri çıkacak. Springer, token’leşmiş varlıkların birçok farklı varlık piyasasında yeni fırsatlar suancaklarını belirtiyor. Kariyerinin çoğunu Morgan Stanley’de kurumsal yatırımcılarla birlikte çalışarak geçirmiş bir ismin değişimin gerçekleşeceğine inanması son derece önemli. Polybird borsasının danışmanı olarak Springer, platformun kendisini heyecanlandırdığını ve pek çoğunun henüz anlamadığı bir pazar fırsatını sunmalarının önemine de değiniyor. Springer, bunun bireysel yatırımcılara, küçük ve büyük şirketlere ve küresel ekonominin etkinliğine büyük faydalar sağlayabileceğinin altını çiziyor.