MoonPay, İlk Finansman Turunda 555 Milyon Dolar Topladı

moonpay ilk finansman turunda 555 milyon dolar topladi 1

Kripto şirketleri için bir ödeme altyapısı sağlayıcısı olan MoonPay, Coatue ve Tiger Global’den 555 milyon dolar topladı ve 3.4 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Söz konusu toplanan fonlar; istihdam sağlamak, coğrafi kapsamı genişletmek ve daha fazla ödeme yöntemi eklemek için kullanılacak. Şirket ayrıca, bu yıl 150 milyon dolar net gelir elde etti. 

A Serisi finansman turuna katılan diğer yatırımcılar arasında; Blossom Capital, NEA, Paradigm ve Thrive yer aldı.

moonpay ilk finansman turunda 555 milyon dolar topladi 2

MoonPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Ivan Soto-Wright konu ile ilgili olarak;

Belli coğrafyalarda daha hızlı hareket etmemize veya altyapı yığınının belirli bileşenlerini iyileştirmemize yardımcı olabilecek şirketler var. 2030 yılına kadar bir milyar insanı kripto ekonomisine sokmak istiyoruz. Bunu diğer şirketlerle ortaklık kurarak daha hızlı yapabiliriz.

MoonPay’in Topladığı Fonlar NFT’lerin Benimsenmesi için de Kullanılacak

Ödeme altyapısı sağlayıcısı MoonPay’in ödeme altyapısı; kullanıcıların, banka ve kredi kartları, Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay dahil olmak üzere tüm büyük ödeme yöntemlerini kullanarak, geleneksel itibari para birimlerini ve kripto para birimlerini birbirleriyle değiştirmesine olanak tanır.

A Serisi finansman turunda elde edilen fonlar; kripto ödeme hedeflerini büyütmek için kullanılacak. Dijital varlıkların ve NFT‘lerin ana akım olarak benimsenmesini sağlayacak. 

MoonPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Ivan Soto-Wright şunları ekledi:

Gideceğimiz yerin bir sonraki aşaması, gerçekten daha fazla insanın kripto ekonomisine dahil olacağı çok büyük bir alan olacağını düşündüğümüz NFT’ler etrafında ortaya çıkan yeni bir harekete odaklanmaya çalışmak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.426,82 TL 3,57%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.553,60 TL 3,82%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.057,46 TL 6,06%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,14%
solana
Solana (SOL) 2.679,43 TL 0,05%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 5,41%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,67 TL 0,24%
xrp
XRP (XRP) 11,37 TL 3,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 386,55 TL 1,61%
terra-luna
Terra (LUNA) 907,39 TL 0,91%
Bağlantıyı kopyala