Moody’s, SVB Benzer Zarara Uğrama Olasılığının Bulunmadığını Açıkladı

moodys svb benzer zarara ugrama olasiliginin bulunmadigini acikladifdbgsfbxfh

ABD’de Silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank’ın iflaslarının yarattığı olumsuz havanın etkisiyle birçok şirket bu olumsuz havadan etkilendi. Çıkan son haberlere göre; uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Avrupa bankalarının Silikon Vadisi Bankası ile benzer şekilde tahvil portföyleri açısından zarara uğrama olasılığının bulunmadığını açıkladı.

Moody’s, SVB Benzer Bir Zarar ile Karşı Karşıya Değil

Moody’s, First Republic Bank ve diğer beş ABD’li kredi kuruluşunu, Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşünün ardından bölgesel finans firmalarının sağlığına ilişkin son endişe işareti olan not indirimi için incelemeye aldı. Kredi derecelendirme şirketi, borç verenlerin sigortasız mevduat fonlarına güvenmeleri ve varlık portföylerinde gerçekleşmemiş zararlar konusundaki endişelerini dile getirdi. 

moodys svb benzer zarara ugrama olasiliginin bulunmadigini acikladifdvbfgb

Bununla beraber Moody’s ayrıca Signature Bank’ın kredi notunu hafta sonu kapatmasının ardından düşürdü ve kredi notunu geri çekti. 

Ayrıca hatırlatmak gerekirse San Francisco merkezli First Republic pazartesi günü yüzde 62’lik rekor bir düşüş yaşarken, Phoenix merkezli Western Alliance yüzde 47’lik benzeri görülmemiş bir düşüş yaşamıştı.

Moody’s, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Beklenenden daha yüksek mevduat çıkışlarıyla karşı karşıya kalırsa ve likidite kesintileri yetersiz kalırsa, bankanın varlıklarını satması gerekebilir, böylece gerçekleşmemiş zararlar kristalize olabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala