Moody’s, Coinbase’in Kredi Notunu Düşürdü

Moodys Coinbasein Kredi Notunu Düşürdü

Kripto para borsaları günümüzde kripto alım satım platformlarından çok daha fazlası. İşlem hacmi ve kullanıcı trafikelerinde geleneksel finans ve borsalara kafa tutan merkezi kripto para borsaları, doğal olarak dalgalanmalardan da daha çok etkileniyor. Bu noktada kripto ve küresel piyasaların yaşadığı düşüşten en çok etkilenen şirketlerden birisi de Coinbase oldu. Bu konuda küçülmeye giden borsa, bir darbe de Moody’s‘ten aldı.

Moody's, Coinbase'in Kredi Notunu Düşürdü

Moody’s, Coinbase’in Borcu ile Birlikte Kredi Notunu da Düşürdü

Bono ve tahvillerin kredi derecelendirmesi konusunda uzman isimler arasında yer alan Moody’s, ticari ve kamu işletmelerinin çıkardığı bono benzeri ürünler üzerinde uluslararası finansal araştırmalar sağlıyor. Bu noktada şirketlin kredi notu, küresel olarak oldukça kritik bir öneme sahip.

Coinbase’in Moody’s tarafından kredi notunun Ba1‘den Ba2‘ye düşürülmesi, borsanın geleceği açısından oldukça kritik. Moody’s’e göre, Coinbase’in 2028 ve 2031’de vadesi gelen 2 milyar dolarlık üst düzey garantili bonoları vardı. Kurumsal Aile Derecelendirme borcunun ne olduğunu ise belirtmedi.

Moody’s yapılan bu not indiriminin “son aylarda kripto varlık fiyatlarında meydana gelen keskin düşüşler ve azalan müşteri ticaret faaliyeti nedeniyle Coinbase’in önemli ölçüde zayıf gelir ve nakit akışı üretimini yansıttığını” sebebiyle yapıldığını vurguladı.

Son olarak Moody’s’in 14 Haziran’da yaklaşık 1.100 çalışanının işten çıkarılacağını duyurmasına rağmen Coinbase’in karlılığının devam edeceğini beklediğini belirtelim.

Coinbase’in hisseleri ise içeriğimizin yazım tarihi itibarıyla 58.88 dolardan işlem görüyordu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.697,12 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
18.775,79 TL 3,25%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.812,05 TL 3,49%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,28%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
585,31 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala