Moody’s Cephesinden Silvergate Bank Açıklaması

moodys cephesinden silvergate bank aciklamasi

Dünyanın en büyük derecelendirme kuruluşlarından birisi olan Moody’s, son günlerde yeni gelişmelerle gündeme gelen kripto odaklı banka olan Silvergate Bank hakkında bir rapor yayımladı. Moody’s tarafından hazırlanan raporda, Silvergate Bank’ın önemli yönetişim eksikliklerinin olduğu belirtildi.

Moody’s, Silvergate Bank Hakkında Rapor Yayımladı

Derecelendirme kuruluşu olan Moody’s, Silvergate Bank’ın geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) “kapitalizasyonun yetersiz” olabileceğini ve dosyalamayı geciktirdiğini söylemesinin ardından banka hakkında yeni bir rapor yayımladı. Moody’s, Silvergate Bank’ın “yönetim eksikliği” sebebiyle iki haftadan kısa bir süre içerisinde Silvergate Bank’ın notunu ikinci kez düşürdüğünü açıkladı.

moodys cephesinden silvergate bank aciklamasi 2

Moody’s tarafından yapılan açıklamada, “Tedbirler, bankanın risk yönetimi ve özel iş modeli için bir anda değişmiş olan çalışma koşullarını düzgün bir şekilde değerlendirme ve bunlara yanıt verme yeteneği anlamında önemli yönetişim eksikliklerini ifade ederek, kurumun olumsuz gelişmelere maruz kalmasının arttığını” belirtti. Bununla birlikte Moody’s, “Bankanın olumsuz yönetişim riskinin, Silvergate Bank’ın kredi notları üzerinde gözle görülür bir olumsuz etkisinin olduğunu” belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.592,84 TL 1,25%
ethereumETH/TRY
34.067,50 TL 2,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.248,11 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 4,41%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.959,01 TL 1,75%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala