Monochrome, Avustralya’da Bitcoin Spot ETF’si Listeleyecek

monochrome avustralyada bitcoin spot etfsi isteleyecekAD

Son dönemde borsada işlem gören fonlara (ETF) olan ilgi artış göstermiş durumda. Bu kez varlık yönetim şirketi Monochrome, Avustralya’da Bitcoin Spot ETF’si başlatacağını duyurdu.

Monochrome, Avustralya’da Bitcoin Spot ETF’sini Başlatıyor

Bitcoin odaklı varlık yönetimi şirketi Monochrome, Avustralya kripto spot araçları listesine daha fazla borsada işlem gören fon (ETF) başlattı.

monochrome avustralyada bitcoin spot etfsi isteleyecekADD

Monochrome konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ortağı Vasco Trustees’in ülkede kripto spot ETF’lerini işletmek için bir finansal lisans aldığını ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) resmi bir listelemenin önünü açtığını söyledi.

Monochrome CEO’su Jeff Yew, konu hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

Bütün teklifler eşit olmadığı için, özellikle düzenlenmiş alanda işlem yaparken, seçimin yatırımcılar için iyi bir şey olduğunu görüyoruz.

Yew, diğer Avustralya kripto ETF’lerinin dolaylı olarak kripto varlıklarını elinde bulundurduğunu ve genel finansal varlık yetkisi altında faaliyet gösterdiğini belirterek, Monochrome’un ETF teklifinin doğrudan temel kripto varlıklarını elinde tutacağını ve bunu yapmak için özel olarak yetkilendirildiğini de sözlerine ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.652,02 TL 1,18%
ethereumETH/TRY
24.357,78 TL 2,92%
tetherUSDT/TRY
18,43 TL 0,49%
usd-coinUSDC/TRY
18,43 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.065,33 TL 0,77%
xrpXRP/TRY
8,68 TL 5,94%
binance-usdBUSD/TRY
18,44 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
8,21 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
616,55 TL 3,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,57%
Bağlantıyı kopyala