MoneyGram’ın CEO’su Stablecoin’ler için Heyecanlı

MoneyGramin CEOsu Stablecoinler için Heyecanli

Kripto para sektörünün en önemli konularından biri olan stablecoin‘ler, şirketlerden kurum ve kuruluşlara kadar çok geniş bir kısım tarafından oldukça sıkı bir şekilde takip ediliyor. Bunun en büyük sebebi ise topluluk tarafından bu tür varlıkların geleceğin para birimleri olarak görülmesi. Doğal olarak bu durum düzenleyicilerin de dikkat alanında. Bu konuya değinen MoneyGram‘ın CEO’su ise fiat ve stablecoin‘ler arasında bir köprü kurmak istediklerini söylüyor.

MoneyGramin CEOsu Stablecoinler için Heyecanli
MoneyGram’ın CEO’su CEO’su Alex Holmes

“Stablecoin’ler ve Fiat Arasında Bir Köprü Kurmak İstiyoruz”

ABD’nin popüler fintech şirketlerinden MoneyGram, dijital para birimlerinin benimsenmesi konusundaki çalışmalarını genişletmeye devam ediyor. Bu alanda birçok yatırım ve iş birliği programları yürüten şirket, Blockchain tabanlı varlıklara oldukça önem veriyor. Şirketin CEO’su Alex Holmes ise Bloomberg ile yaptığı röportajda, “Kripto dünyası ve fiat dünyası bugün gerçekten uyumlu değil. Kripto dünyasından fiat dünyasına bir köprü olmaya çalışıyoruz” dedi.

Holmes ek olarak gelişmekte olan pazarda havalelerin daha popüler hale gelmesi ve Blockchain teknolojisinin potansiyelinin tamamından yararlanılması gerektiğini belirtti. Daha öncesinde Stellar Blockchain ağı ile bir pilot program başlatan MoneyGram‘ın CEO’su, ağda dijital cüzdanları olan kullanıcıların varlıklarını Circle Internet Financial’ın USDC stablecoin’ine dönüştürebileceklerini ve daha sonra MoneyGram’ın ağı aracılığıyla nakde çevrilebileceklerini belitti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.726,08 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
33.675,97 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.241,45 TL 2,46%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,62%
staked-etherSTETH/TRY
33.589,56 TL 2,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala