MoneyGram, Kripto Borsası Coinme’ye Yatırım Yaptı

moneygram kripto borsasi coinmeye yatirim yapti

Son dönemde birçok şirket kripto odakları yatırımlarını hızla artırmaya devam ediyor. Son olarak ABD merkezli para transfer şirketi MoneyGram International (MGI), kripto para borsası Coinme‘ye yatırım yaptı. MoneyGram, Coinme’ye yüzde 4’lük bir hissesi vererek stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.

Mayıs ayında MoneyGram, müşterilerin Coinme ile ortak bir şekilde 12.000 perakende noktasında nakit olarak Bitcoin alıp satmalarına izin vereceğini açıklamıştı. Son yapılan açıklamaya göre ise iki şirketin anlaşmalarının değerini artırmak için planlanan ek girişimler yolda.

moneygram kripto borsasi coinmeye yatirim yapti4

MoneyGram’dan Coinme’ye Stratejik Yatırım

Kripto odaklı yatırımların hızla arttığı günümüzde, MasterCard ve Visa gibi dev şirketler kripto alanına yatırımlarını hızlandırırken diğer şirketler de bu gelişimi takip ediyor. MoneyGram da Coinme’nin A serisi fon turunda oldukça önemli bir yatırım yaparak dikkatleri üzerine çekti.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“MoneyGram’da, sürekli büyüyen kripto para dünyasında var olan geniş fırsatlar ve dijital varlıkları yerel fiat para birimine bağlamak için uyumlu bir köprü olarak çalışma yeteneğimiz konusunda iyimser olmaya devam ediyoruz. Coinme’ye yaptığımız bu yatırım, ortaklığımızı daha da güçlendiriyor ve dijital varlıklara ve kripto para birimlerine erişimi genişletme konusundaki ortak vizyonumuzu tamamlıyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala