bitcoinBTC/TRY
721.694,15 TL 0,13%
ethereumETH/TRY
43.238,19 TL 0,64%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.708,85 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
13,85 TL 1,12%
usd-coinUSDC/TRY
27,10 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
43.234,94 TL 0,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,37%
solanaSOL/TRY
529,64 TL 0,14%

Paylaş

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari: Fed Faiz Artırımına Açık

minneapolis fed baskani neel kashkari faiz artirimina acikGRG

Piyasaların gözü Fed’in açıklayacağı faiz kararında. Hal böyle olunca birçok isim faiz kararı ile ilgili tahminlerini ve değerlendirmelerini paylaşıyor. Bu kez bu konuda açıklama yapan bir isim de Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari oldu. Neel Kashkari, FOMC’nin gelecek toplantısında 25 veya 50 baz puanlık faiz artırımı yapılmasına açık olduğunu söyledi.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Fed 25-50 Faiz Artırımına Açık!

BloombergHT’nin haberine göre Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, FOMC’nin gelecek toplantısında 25 veya 50 baz puanlık faiz artırımı yapılmasına açık olduğunu söyledi. Bununla birlikte faizlerin aralık ayında yeterli olacağını düşündüğü yüzde 5,4 seviyesinden daha yukarı gitmesinin gerekebileceğini de vurguladı.

minneapolis fed baskani neel kashkari faiz artirimina acikFVGB

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Meslektaşlarımın yetersiz sıkılaştırma riskinin aşırı sıkılaştırma riskinden daha büyük olduğu konusunda benim ile görüş birliği içinde olduklarını düşünüyorum. Enflasyon verisinin beklendiği kadar gerilemediği dikkate alındığında, gelecekteki Fed faiz artırımları için patika konusunda kendi beklentimi yukarı yönlü revize etmeme ihtiyaç olabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala