Milyarder Yatırımcı Bill Miller’den Coinbase ve Tesla Yorumu

bill miller

Önde gelen milyarder yatırımcı Bill Miller, kısa süre önce kripto para borsası Coinbase’in piyasa değerinin dev elektrikli araç üreticisi Tesla‘nın değerini geçeceğini düşünüyor.

Amerikalı milyarder, olgun otomobil endüstrisinde büyüme için fazla yer olmadığını belirtiyor. Kripto ise hâlâ olgunlaşma sürecinde olduğundan, Coinbase‘in çok fazla yıkıcı potansiyele sahip.

milyarder-yatirimci-bill-millerden-coinbase-ve-tesla-yorumu

Bill Miller’e Göre Coinbase 1 Trilyon Dolar Değere Ulaşabilir

Coinbase‘in potansiyelinin Tesla’nın potansiyelinden çok daha fazla olduğuna inanan Miller, şu ifadelere yer verdi:

Coinbase, hızla büyüyen ve değişen bir sektörde yıkıcı bir şirket olarak kolayca 500 milyar dolar veya 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olabilir.

Şu anda, Apple, Microsoft, Alphabet ve Amazon, trilyon dolarlık değere ulaşan nadir şirketler olarak karşımıza çıkıyor.

Coinbase, 68 milyar dolarlık piyasa değeri ile şu anda 121. en büyük şirket. Şimdilik Coinbase konum olarak CME Group ve Intercontinental Exchange gibi yerleşik şirketlerin altında yer alsa da uzmanlara göre bu kısa bir zamanda değişebilir.

Bitcoin’e diğer Wall Street’lilerden çok daha önce giren Miller, kripto para biriminin artık yatırımcılar için satın aldığı zamandan çok daha güvenli bir seçenek olduğunu söylüyor.

Haberimizin yazımı itibarıyla Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre 57.367 dolardan alıcı buluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 672.432,79 TL 0,99%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.366,21 TL 2,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.678,58 TL 2,84%
tether
Tether (USDT) 13,84 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 2.568,71 TL 6,35%
cardano
Cardano (ADA) 18,22 TL 3,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,31%
xrp
XRP (XRP) 10,84 TL 5,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 367,78 TL 6,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 890,13 TL 11,51%
Bağlantıyı kopyala