Milyarder İş Adamı Carl Icahn: Ethereum Hem Bir Değer Deposu Hem de Bir Ödeme Sistemi

milyarder is adami carl icahn ethereum hem bir deger deposu hem de bir odeme sistemi

Ünlü milyarder Carl Icahn, Ethereum hakkında konuştu. Icahn, Ethereum’un hem bir değer deposu hem de bir ödeme sistemi olduğunu düşünüyor. 

Icahn Enterprises kurucusu milyarder iş adamı Carl Icahn Bloomberg TV’ye röportaj verdi. Röportajında Ethereum’a da değinen Icahn hem bir değer deposu hem de bir ödeme sistemi işlevini yerine getirebileceğini söyledi:

“Temel blockchain budur. Yani Ethereum’un iki özelliği var: Onu bir ödeme sistemi olarak kullanabilirsin, onu bir değer deposu olarak kullanabilirsin.”

Icahn Bitcoin’i de ele aldı. Ona göre Bitcoin yalnızca bir değer deposu olarak kullanılabilir. 

“Yani Ethereum ve Bitcoin farklı. Benim için Bitcoin sadece bir değer deposu.”

Icahn, Ethereum’a ilgi duyan son milyarder ismi temsil ediyor. Geçtiğimiz gümlerde önde gelen hedge fonu yöneticisi Ray Dalio da Ethereum hakkında konuşmuş ve Ethereum işlemlerini daha verimli olduğunu belirtmişti. 

15.6 milyar dolar net değeri olduğu tahmin edilen Amerikalı iş adamı henüz kripto para sektörüne girmedi ancak konu hakkında “İşin tamamına ve buna nasıl dahil olabileceğime bakıyorum” dedi. 

Yatırımcı, kripto paralara 1 milyar dolarlık bir yatırımla girebileceğini iddia ediyor. Ona göre, genel olarak kripto paralar kalıcı görünse de bugün çıkarılan birçok kripto para biriminin de hayatta kalamayacağını düşünüyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 401.724,47 TL 1,42%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.125,89 TL 5,29%
cardano
Cardano (ADA) 20,09 TL 4,44%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.463,16 TL 4,83%
xrp
XRP (XRP) 9,03 TL 4,54%
solana
Solana (SOL) 1.189,99 TL 11,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 285,36 TL 5,64%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 1,15%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap