Milan, MonkeyLeague İle NFT Oyunu Başlattı

milan monkey league ile nft oyunu baslatti 2

Futbol dünyasının Blockchain’e olan ilgisi devam ediyor. Bir e-spor fanchise’ı olan Monkey League, İtalya’nın en büyük futbol kulüplerinden olan Milan ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

AC Milan, NFT Oyununa Geldi

İtalya’nın başarılı futbol kulüplerinden birisi olan AC Milan, Solana Blockchain merkezli e-spor franchise’ı MonkeyLeague ile anlaşma gerçekleştirdi. Yapılan anlaşma ile birlikte Milan’ın NFT futbol oyununa dahil olacağı açıklandı.

AC Milan bu anlaşma ile ilk defa bir NFT yayınlamayacak. Kulüp daha önce de Ocak 2021’de Socios.com taraftar katılımı ve ödüller uygulamasında bir NFT kampanyası ve AC Milan Taraftar Token’ı (ACM) başlatmıştı. Bu tokenin kısa bir süre sonrasında Milan’ın kripto para birimi, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde listelenmişti.

milan monkey league ile nft oyunu baslatti

Bununla birlikte AC Milan, MonkeyLeague ile ortaklık kuran ilk futbol kulübü olarak karşımıza çıkıyor. AC Milan’ın baş gelir sorumluğu Casper Stylsvig, bir basın açıklamasında “Dijital inovasyon alanındaki konumumuzu güçlendirmemize izin veren bir iş birliği olan MonkeyLeague ile bu ortaklığı başlatmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
344.731,41 TL 1,30%
ethereumETH/TRY
23.810,89 TL 1,20%
tetherUSDT/TRY
18,39 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,37 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.988,77 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
8,66 TL 8,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,45 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
579,96 TL 0,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 4,08%
Bağlantıyı kopyala