Mike Novogratz, Şirketi Aracılığı ile Kripto Paralara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Abone Ol:google-news
0
04/06/2021

Eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz, kripto girişim şirketi aracılığıyla kripto tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor.

2018 yılında Mike Novogratz ve iş ortağı Christian Angermayer tarafından ortaklaşa kurulan Malta merkezli Cryptology Asset Group, Avrupa’da blockchain ve kripto ile ilgili işletmeler için bir yatırım şirketidir.

Perşembe günü yayınlanan bir raporda şirket, ilk kez fonlara, gelişmekte olan yöneticilere ve GP hisselerine yapılan yatırımlara odaklanarak küresel olarak kripto girişim fonlarını ve işletmeleri desteklemeye hazır olduğunu duyurdu.

Milyarlarca dolarlık servetinin %85’lik kısmını kripto parada tutan Mike Novogratz, 2018’de varlık yönetimi şirketi Galaxy Digital’i kurdu. Şirket şu anda 1.5 milyar doların üzerinde bir parayı yönetiyor.

Cryptology CEO’su Patrick Lowry’ye göre, Cryptology ile kripto para birimi alanını desteklemeye yönelik devam eden çabaları, dijital varlıklara olan yönelim ile son derece uyumludur. Şirket son üç yılda toplam sermayesini 33 milyon dolardan 540 milyon dolara çıkardı.

Novogratz, son altı yılını yatırımcıları kriptoya dahil etmeye çalışarak geçirdi. Yakın tarihli bir röportajda, yatırımcıların sektöre dahil olması için kolay yollar sağlamanın da önemini dile getirdi.

“Bu yalnızca bir finansal oyunda daha fazlası. Bu bir devrimdir. Ve bence ne kadar çok insan getirebilirsek o kadar iyi. Alanımıza ilk kez halka açık hisse senetleri yoluyla maruz kalacak birçok yatırımcı var. Alıştıkları şey bu. Rahat oldukları şey bu.”

Angermayer de konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Kripto devriminin en başınayız ve bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen küresel yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz. Fon yatırım stratejimiz, küresel bir yaklaşım benimseyerek ortaya çıkan yeteneklere odaklanacak ve hem kripto hem de blockchain ile ilgili şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan fonların yanı sıra kripto varlıklarına ve tokenlarına yatırım yapan fonları da kapsayacak.”

Kaynak: Daily Hodl

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.017 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 332.778,82 TL 2,38%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.219,31 TL 3,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.599,81 TL 2,92%
tether
Tether (USDT) 8,58 TL 0,03%
cardano
Cardano (ADA) 15,62 TL 3,30%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 3,43 TL 7,55%
xrp
XRP (XRP) 8,92 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 229,72 TL 0,77%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,57 TL 0,04%
internet-computer
Internet Computer (ICP) 1.082,43 TL 18,85%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap