Mike Novogratz, Şirketi Aracılığı ile Kripto Paralara 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

mike btch

Eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz, kripto girişim şirketi aracılığıyla kripto tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor.

2018 yılında Mike Novogratz ve iş ortağı Christian Angermayer tarafından ortaklaşa kurulan Malta merkezli Cryptology Asset Group, Avrupa’da blockchain ve kripto ile ilgili işletmeler için bir yatırım şirketidir.

Perşembe günü yayınlanan bir raporda şirket, ilk kez fonlara, gelişmekte olan yöneticilere ve GP hisselerine yapılan yatırımlara odaklanarak küresel olarak kripto girişim fonlarını ve işletmeleri desteklemeye hazır olduğunu duyurdu.

Milyarlarca dolarlık servetinin %85’lik kısmını kripto parada tutan Mike Novogratz, 2018’de varlık yönetimi şirketi Galaxy Digital’i kurdu. Şirket şu anda 1.5 milyar doların üzerinde bir parayı yönetiyor.

Cryptology CEO’su Patrick Lowry’ye göre, Cryptology ile kripto para birimi alanını desteklemeye yönelik devam eden çabaları, dijital varlıklara olan yönelim ile son derece uyumludur. Şirket son üç yılda toplam sermayesini 33 milyon dolardan 540 milyon dolara çıkardı.

Novogratz, son altı yılını yatırımcıları kriptoya dahil etmeye çalışarak geçirdi. Yakın tarihli bir röportajda, yatırımcıların sektöre dahil olması için kolay yollar sağlamanın da önemini dile getirdi.

“Bu yalnızca bir finansal oyunda daha fazlası. Bu bir devrimdir. Ve bence ne kadar çok insan getirebilirsek o kadar iyi. Alanımıza ilk kez halka açık hisse senetleri yoluyla maruz kalacak birçok yatırımcı var. Alıştıkları şey bu. Rahat oldukları şey bu.”

Angermayer de konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Kripto devriminin en başınayız ve bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen küresel yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz. Fon yatırım stratejimiz, küresel bir yaklaşım benimseyerek ortaya çıkan yeteneklere odaklanacak ve hem kripto hem de blockchain ile ilgili şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan fonların yanı sıra kripto varlıklarına ve tokenlarına yatırım yapan fonları da kapsayacak.”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 366.414,31 TL 3,30%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.406,79 TL 5,52%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,53%
cardano
Cardano (ADA) 18,32 TL 2,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.134,48 TL 3,54%
xrp
XRP (XRP) 8,10 TL 2,30%
solana
Solana (SOL) 1.133,23 TL 9,18%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,58%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,64 TL 5,62%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 1,89%
Copy link
Powered by Social Snap