Microstrategy’den Bitcoin Alımı! Terra LUNA’nın Kurucusu Mercek Altında

Çiğdem Ceylan’ın sunuculuğla haftanın öne çıkan haberleri; Fransa Merkez Bankası başkanından kripto para açıklaması, Anonymous’un Terra LUNA kurucusu Do Kwon’un suçlarını açığa çıkarmak istemesi ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Piyasasında Neler Yaşandı?

Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy De Galhau, Kripto Para Piyasasında Yaşanan Büyük Satışların İnsanları Kripto Para Birimlerinden Ziyade Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine Daha Fazla Güvenmesine Yol Açtığı Belirtti.

Dünyanın En Büyük Hacker Topluluğu Olan Anonymous, Mayıs Ayında Çöken Luna Ve Terrausd Olayına İlişkin Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Olabildiğince Erken Şekilde Adalet Önüne Çıkartılması İçin Çalışacaklarını Ve Terra’nın Çöküşü İle İlgili Bütün Gizli Bilgileri Açık Edeceklerini Açıkladı.

Unstoppable Finance Defi Strateji Başkanı Patrick Hansen Yaptığı Açıklamada, Avrupa Birliği Kripto Para Platformlarının Stablecoin Mevduatlarına Faiz Ödemelerini Yasaklamak İçin Girişimlerde Bulunduğunu Belirtti.

Rus Milletvekilleri, Dijital Varlık Ve Kripto Para İhraç Edenleri Katma Değer Vergisinden Potansiyel Olarak Muaf Tutacak Bir Yasa Taslağını Onayladı. 

Brezilya’nın En Büyük Bankalarından Birisi Olan Nubank, Sayıları 53.9 Milyonu Aşan Müşterileri İçin Bitcoin Alımı Yapabilecekleri Yeni Bir Hizmet Sunacak. 

Küresel Yazılım Şirketi Microstrategy’den. Sık Sık Bitcoin Alımları İle Gündeme Gelen Microstrategy, 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı. 

Microstrategy Ceo’su Michael Saylor, Resmi Twitter Hesabı Üzerinden Şirketin 480 Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı. 

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala