MicroStrategy Yöneticilerinin Hisse Satması Dikkat Çekti

MicroStrategy

MicroStrategy Finans Direktörü Le Phong ve Baş Teknoloji Sorumlusu Timothy Lang’in, Ağustos ayından bu yana hisselerinin yaklaşık yüzde 30’unu sattıkları ortaya çıktı. 26 Ağustos’ta MicroStrategy yöneticisi Lang, 10.000 hisse satarak yaklaşık 7.1 milyon dolar aldı. Daha önce ise 2 ve 6 Ağustos arasında, Phong 20.000 hisse kullanarak hisseleri yaklaşık 7.3 milyon dolara sattı. Raporlanan bilgiler ve SEC’den gelen bir dosyaya göre, her ikisi de hala yaklaşık 20.000 hisse elinde tutuyor.

Raporda, şirketin Bitcoin stratejisinin arkasındaki itici güç olan Michael Saylor‘un ise hiçbir hissesini satmadığını gösteriyor.

Bu rapor, Mr.Whale’in de dikkatini çekti. Mr.Whale, Saylor ve yöneticilerinin klasik bir pompala ve boşalt stratejisi uyguladıklarını iddia etti.

Yine de, CEO’nun kendisinin henüz herhangi bir hisse satmadığını belirtmemizde fayda var.

Mr.Whale’e göre Saylor, aslında halkın gözünden kaçınmak için MicroStrategy’nin BTC’sini ‘gölgeli’ bir limited şirkete (LLC) taşıyor.

Geçmişte Saylor, düşüş trendi sırasında bile ‘satmayacağınıiddia etmişti. Ancak görünen o ki, üst düzey şirket yöneticileri borçla finanse edilen şirketin CEO’su ile aynı fikirde değiller.

Diğer tarafa MS’nin CEO’su Saylor, 2020’den beri aktif bir şekilde BTC’ye “birincil hazine rezerv varlığı” olarak yatırım yapıyor. Bitcoin artık şirketin sermayesinin o kadar büyük bir parçası ki, şirketin fiyat çizgisi BTC trendini taklit ediyor. Son olarak MicroStrategy’nin hazinesinde şu anda 108 bin 992 BTC bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Diğer yandan alınan bu BTC’lerin ortalama fiyatının 26.769 dolar olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 367.456,45 TL 2,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.419,82 TL 3,85%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,10%
cardano
Cardano (ADA) 18,32 TL 3,89%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.131,35 TL 3,26%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 2,30%
solana
Solana (SOL) 1.129,15 TL 7,65%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,19%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,90 TL 3,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,83 TL 2,84%
Copy link
Powered by Social Snap