MicroStrategy CFO’su: Şirket BTC Alımına Devam Edecek

microstrategy cfosu sirket btc alimina devam edecek

Bilindiği üzere lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) düşüşü ile beraber kripto para piyasası derinden etkilendi. Kripto para piyasasındaki bu düşüşe rağmen MicroStrategy Şirketin CFO’su Phong Le, şirketin Bitcoin’e yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca CFO Phong Le şirketinin stratejisinin “satın almak ve elde tutmak” olduğunu da vurguladı.

MicroStrategy CFO’su: MicroStrategy Bitcoin Satın Almaya Devam Edecek

MicroStrategy genelde yaptığı Bitcoin alımları ile sık sık gündeme geliyor. Bitcoin’de yaşanan son düşüşe rağmen MicroStrategy’nin CFO’su Phong Le, şirketin BTC alımlarına devam edileceğini vurguladı.

MicroStrategy Şirketin CFO’su Phong Le konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bitcoin ile stratejimiz satın almak ve elde tutmaktı, bu nedenle fazla nakit akışımız olduğu veya para toplamak için başka yollar bulduğumuz ölçüde onu Bitcoin’e koymaya devam ediyoruz.

microstrategy cfosu sirket btc alimina devam edecek 2

Hatırlatmak gerekirse elinde en fazla Bitcoin tutan şirketlerden biri olarak bilinen MicroStrategy, kripto para piyasasında yaşanan ani düşüş ile beraber şirketin hisselerinde de düşüş yaşanmıştı.

Son olarak Phong Le, MicroStrategy’nin bu yıl Bitcoin satın almaya devam edeceğini, ancak geçen yıldan daha fazlasını satın alıp almayacağının belli olmadığının da altını çizdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.407,38 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
31.170,04 TL 1,41%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.786,43 TL 1,95%
xrpXRP/TRY
6,55 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 1,90%
solanaSOL/TRY
813,50 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala