MicroStrategy CEO’su Saylor, TCMB’nin Kripto Para Kararına Değindi

Abone Ol:google-news
0
06/05/2021

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Türkiye ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu.

Kripto para piyasasının ana akımdaki popülerliği artarken, alanın önde gelen isimlerinden Michael Saylor, hükümetlerin kripto para müdaheleleri hakkında konuştu. Yasakların Bitcoin’e zarar vermeyeceğini söyleyen Saylor, Türkiye’deki hamlelere de değindi.

Saylor, Bitcoin’in değer deposu ve para birimi rolü nedeniyle hükümetler için tehdit oluşturabileceği tartışmalarını TCMB’nin kripto para ödemelerini yasa dışı ilan etme hamlesi ile örnekledi. Saylor konu hakkında şunları söyledi:

“Türkiye örneğinde, insanların onu para birimi olarak kullanmasını istemiyorlar. Bu, IRS’nin 2014’te ABD’de, transfer için vergi getirdiklerini söylemelerinden farklı değil, ayrıca etkili bir şekilde, bunu para birimi olarak kullanamayacağınızı söylediler. Dolayısıyla, temelde, para birimimizi tehdit ettiği için bir şeyin para birimi olarak kullanılmasını istemediğimizi belirtmek, insanları bir varlıktan mahrum etmekle aynı şey değildir. Ve hatta Türkiye merkez bankası bile Türk vatandaşlarını varlığa sahip olmaktan mahrum bırakmadı veya sınırlamadı.”

Stablecoin’ler Hükümetleri Endişelendirebilir

Saylor hükümetlerin kripto para hamleleri hakkında görüşlerini derinleştirdi ve hükümetleri asıl endişelendirecek şeyin büyük miktarlarda sermaye transferine izin veren stablecoin’ler gibi blokzinciri ağları olduğunu ifade etti:

“Milyarlarca doları taşıma yeteneği olan stablecoin’ler konusunda endişelenecekler. Bu, bankaların faizini çekecek çünkü para birimi, bankacıların ve hükümetin menşei. Ve para birimlerini kontrol etme konusunda endişelenecekler.”

Kaynak: Kitco

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.019 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 312.086,42 TL 0,54%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.029,02 TL 2,71%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 1,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.425,20 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 14,82 TL 2,27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 3,15 TL 1,61%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 1,99%
polkadot
Polkadot (DOT) 213,15 TL 3,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,65 TL 0,58%
uniswap
Uniswap (UNI) 231,27 TL 4,09%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap