MicroStrategy Bitcoin (BTC) Alım Fırsatlarını Değerlendiriyor

microstrategy ve grayscale bitcoin trust etflerle rekabet ediyor

Bitcoin satın alımlarıyla tanınan MicroStrategy, üçüncü çeyrekte hazinesine yaklaşık 9.000 Bitcoin daha eklediğini açıkladı. Bu yeni alımlar ile birlikte MicroStrateg toplamda 114.042 adet Bitcoin’e sahip durumda.

Şirket, yeni alınan yeni Bitcoin’leri “piyasadaki hisse senedi teklifimiz aracılığıyla çeyrekte başarılı bir şekilde sermaye artırarak” satın aldığını açıkladı. Ek olarak MicroStrategy, yaptığı açıklamada, “Bitcoin stratejimizi yürütmek için ek sermaye artırma fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğini” söyledi.

microstrategy 650 milyon dolarlik bitcoin btc satin aldi

MicroStrategy Bitcoin Yatırımlarına Hızla Devam Ediyor

MicroStrategy uzun süredir sektörde en fazla kripto satın alan şirket olarak liderliğini koruyor. Ağustos ayında 177 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklayan şirket, daha öncesinde de 480 milyon dolarlık Bitcoin satın almış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Diğer taraftan şirketin ortalama Bitcoin alım fiyatının 27.713 dolar olduğunu hatırlatalım.

Son olarak FactSet verilerine göre genel tabloda MicroStrategy, 3. çeyrek için 128 milyon dolarlık gelir üzerinden 1,86 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi. Analistlerin 0,64 dolarlık düzeltilmiş EPS ve 127,5 milyon dolarlık gelir tahminlerini de bu şekilde geride bıraktı.

Konuyla alakalı olarak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise şu ifadelere yer verdi:

“MicroStrategy, hem operasyonel hem de dijital varlık stratejilerimizde başarılı bir şekilde uygulandığını gösteren güçlü 3. çeyrek sonuçları açıkladı. MicroStrategy platformuna yönelik genel talep artmaya devam etti ve bulut çözümlerimizin artan ilgisinden ve benimsenmesinden memnunuz.” 

Haberimizin yazımı itibarıyla Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre 61.777 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala