MicroStrategy, 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Daha Satın Aldı

microstrategy 15 milyon dolar degerinde bitcoin daha satin aldi

Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy, 15 milyon dolarlık Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. 

MicroStrategy, Bitcoin alımlarını sürdürüyor. CEO Michael Saylor, bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şirketin 15 milyon dolar değerinde 253 Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu Bitcoin başına 59.330 dolar ödendiği anlamına geliyor. 

MicroStrategy, piyasa düşüşlerini değerlendirmeye devam ediyor. Bugün itibariyle 253 BTC daha aldığını duyuran şirket, elinde tuttuğu BTC miktarını 91.579’a çıkardı. Son alımla birlikte, tüm bu Bitcoin’lerin satın alındığı ortalama tutar 24.311 oldu. 

Lider kripto para birimi Bitcoin ise, haberle birlikte işlem gördüğü 57.000 dolar seviyesini aşarak yeniden 58.000 dolara ulaştı. Bitcoin, yayın saati itibariyle 57.999 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.799,37 TL 1,68%
ethereumETH/TRY
33.890,49 TL 1,67%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,60%
bnbBNB/TRY
6.270,19 TL 1,57%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,34%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.833,38 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala