bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,782.09 2.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,050.94 2.09%
bnb
BNB (BNB) $ 556.69 1.20%
solana
Solana (SOL) $ 141.92 1.87%
xrp
XRP (XRP) $ 0.519203 3.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478733 2.07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.1525 0.32%

Microsoft’un Kurucusu Gates, Bitcoin’in Enerji Tüketimini Eleştirdi

microsoftun kurucusu gates bitcoinin enerji tuketimini elestirdi 1

Microsoft kurucusu Bill Gates, Bitcoin hakkındaki eleştirilerine devam ediyor.

Gates, popüler sosyal ağ uygulaması Clubhouse’da CNBC’den Andrew Ross Sorkin’e röportaj verdi. Bitcoin’in “insanlığın bildiği diğer yöntemlerden daha fazla enerji tükettiğini” söyleyen Gates, kripto para birimini aşırı enerji kullandığı gerekçesiyle eleştirdi:

“Bitcoin, işlem başına insanoğlunun bildiği diğer yöntemlerden daha fazla elektrik kullanır.”

Ancak Gates, Bitcoin’in yeşil enerji kullanması durumunda hakkında iyi düşüneceğini ekledi. Bitcoin hakkındaki olumsuz tavrını sürdüren Gates, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e yatırım yapmayı seçmedim. Sıtma aşıları satın alıyorum. Kızamık aşısı alıyorum. Dünya için ürünler üreten şirketlere yatırım yapıyorum.”

Tesla, MicroStrategy ve Square gibi büyük şirketler, Bitcoin satın aldıkça karbon ayak izi konusundaki endişeler de artıyor. Geçtiğimiz yıl Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da bu konudaki endişelerini dile getirmiş ve daha verimli varlıkları kullanma çağrısı yapmıştı. Son zamanlarda söylemini yumuşatan Garlinghouse, şimdi sürdürebilir madenciliği savunuyor:

“Biden yönetiminin öncelikleri net, her gün iklim değişikliğinden bahsediyorlar. Madenciliğin tam olarak ne kadar enerji kullandığını tartışmak yerine, bu sektörü sürdürülebilirlikte lider yapmaya odaklanalım.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala