bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,364.24 1.59%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,088.13 0.83%
bnb
BNB (BNB) $ 561.21 2.16%
solana
Solana (SOL) $ 145.21 3.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.506408 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.471719 4.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153622 2.13%

Microsoft, Ernst & Young Ortaklığıyla Blokzinciri Tabanlı Ödeme Sistemi Kuruyor

microsoft ernst young ortakligiyla blokzinciri tabanli odeme sistemi kuruyor

Microsoft, Ernst & Young LLP (EY) ortaklığında Xbox oyun ortaklarının, sanatçılarının ve içerik üreticilerinin ödemeleri ve telif sözleşmelerini takip etmek ve yönetmek amacıyla bir blokzinciri platformu kullanacaklarını duyurdu.

Bu sistemin, ödemeler ve telif haklarını yönetmek amacıyla oluşturulmuş en büyük blokzinciri tabanlı finansal sistemlerden biri olacağı belirtildi. Yeni sözleşmelerin oluşturulması için Microsoft, sözleşmelerin sayısallaştırılmasına olanak tanıyan Microsoft Azure tarafından desteklenen bir yapay zeka kullanacak.

Ödemeler ve sözleşmeler için planlanan bu blokzinciri uygulamasının da test edildiği öğrenildi. Bulgulara göre, sistem günde iki milyon işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip görünüyor.

Microsoft küresel finans operasyonları genel müdürü Luke Fewel şunları söyledi:

“Bu sistemi başlatarak, blokzinciri ve akıllı sözleşme teknolojisi aracılığıyla ilk ödemeleri başarıyla oluşturduk.”

Fewel ayrıca platformun ölçeklendirme ve deneyimi iyileştirme niteliğiyle finansal ve operasyonel süreçleri kolaylaştıracağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala