bitcoinBTC/TRY
1.102.621,88 TL 2,96%
ethereumETH/TRY
59.453,22 TL 2,28%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.650,31 TL 1,91%
xrpXRP/TRY
17,71 TL 1,78%
solanaSOL/TRY
1.730,82 TL 9,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
59.426,91 TL 2,38%
cardanoADA/TRY
11,14 TL 3,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,34 TL 4,74%

Paylaş

Microsoft Başkanı, Kripto Para Projesine Sıcak Bakmıyor

microsoft

Microsoft başkanı Brad Smith, şirket tarafından çıkarılacak herhangi bir kripto para projesine sıcak bakmıyor.

Bloomberg’den Catherine Bosley’in bildirdiğine göre Microsoft başkanı, kripto para konsepti ile ilgilenmiyor. Açıklama Bank for International Settlements tarafından düzenlenen online bir konferansta yapıldı.

Micsoft Corporation başkanı, devlet tabanlı sistemlerin, para ihraç etmek için en iyi yol olduğu konusunda görüş bildirdi. Bunun en büyük sebebinin ise güvenlik endişeleri olduğu kaydediliyor.

Brad Smith’e göre devletin para arzını garanti etmesi ve bundan sorumlu olması gerekiyor. Smith, özel şirketlerin kamu yararına çalışmak gibi bir gayelerinin bulunmadığını düşünüyor.

Özel şirketler tarafından çıkarılan kripto paralar, ilk kez Facebook’un Libra projesi ile geniş çapta tartışılmaya başlanmıştı. Şu sıralar Libra projesi rafa kalkmış durumda.

Brad Smith, Microsoft’un böyle bir amacının bulunmadığını belirtti. Smith, şirketinin kripto para projesinden uzak durması gerektiğine inanıyor.

“Microsoft bir banka değil ve banka olmak gibi bir gayemiz de söz konusu değil. Bununla birlikte, müşterilerimiz arasında bankacılık kurumları da yer alıyor ve bunlarla rekabet etmek gibi bir düşüncemiz söz konusu değil.”

 

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala