Michael Saylor Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Savundu

Michael Saylor Bitcoin Hakkindaki Görüşlerini Savundu

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, uzun süredir sıkı bir Bitcoin (BTC) savunucusu olarak biliniyor. Dünyanın en büyük Bitcoin bilançosuna sahip şirketin yönetim koltuğunda oturan Saylor, Bitcoin odaklı dikkat çeken açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Saylor, Bitcoin hakkındaki tartışmalara neden olan yorumunu bir kez daha savundu.

Michael Saylor Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Savundu

Michael Saylor Bitcoin Hakkında Yaptığı Açıklamaların Hâlâ Arkasında

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz Mart ayında insanları daha fazla Bitcoin’e yatırım yapabilmeleri için evlerini ipotek etmeye çağıracak kadar ileri gitmiş, birçok kesim tarafından eleştirilmişti. Son piyasa çöküşünün ardından yeniden gündeme getirilen bu açıklamalar sonra Saylor açıklamalarını yeniden savundu.

Fox Business ile yakın tarihli bir röportajda konuşan Saylor, birinin ipotek almasını tavsiye etmenin kötü bir finansal tavsiye olmadığını söylerken, Bitcoin’i ucuza almamanın “kayıp bir fırsat” olacağını iddia ediyor.

MicroStrategy CEO’su, 30 yıllık sabit faizli ipoteğin geçen yılki yüzde 2.57’ye kıyasla şu anda yüzde 5.78’de olduğunu vurguladı. Ek olarak Saylor Bitcoin fiyatının geçen hafta 17.500 dolara düşmesine rağmen, uzun vadede düşük riskli bir yatırım olduğuna inanmaya devam ediyor.

Bitcoin’deki Düşüş Sonrası Gözler Saylor’un Şirketinde

Dünyanın borsa dışı en büyük Bitcoin (BTC) rezervine sahip MicroStrategy, Bitcoin’in düşüşü işe birlikte marj çağrısı iddiaları ile sık sık gündeme geliyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor, MicroStrategy’nin bu tür volatil durumlara hesaba katarak yatırımlarını yaptığını ve böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini iddia etmişti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.430,61 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.332,80 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.271,14 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 4,95%
cardanoADA/TRY
7,64 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.322,32 TL 0,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,83%
solanaSOL/TRY
427,73 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala