Michael Saylor, Bitcoin (BTC) Yatırım Stratejisinden Söz Etti

saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yaptığı son röportajında insanların, şirketlerin ve hükümetlerin neden Bitcoin alması gerektiğini açıkladı.

ETF Think Tank’a verdiği röportajda Saylor, şirketinin neden doğrudan Bitcoin satın aldığını açıkladı. Saylor, insanların Bitcoin’i hafife aldığını ancak blockchain ve kripto varlık endüstrisindeki diğer her şeyi abarttığını söyledi.

Saylor’ın Bitcoin’e karşı yaklaşımı bellidir. Satın al ve elinde tut. Ancak Saylor buna rağmen Bitcoin ile faiz kazanma fırsatı sunan platformlara varlıklarını aktarmayı tercih etmiyor. Buna sebep olarak da elde edilebilecek tek haneli kazançların, ekstra riske değmeyeceği yanıtını veriyor.

“Karşı taraf riskinin büyük olduğunu düşünüyorum. Düzenleyici sorunu, denetim sorunu ve muhasebe sorunu söz konusu. %5’lik kazanç için çok daha fazla risk almak gerekiyor”

Saylor, Bitcoin tutmanın en önemli avantajının marka bilinirliği olduğunu söyledi. Saylor’a göre şirketin tanınırlığı Bitcoin satın alınmasının ardından 100 kat artmış durumda.

“Bitcoin, on yılın en yıkıcı teknolojisi olmasa da en önemlilerinden biri ve enerji endüstrisini, yatırım ve teknoloji topluluğun alt üst ediyor. Bu genel olarak siyaseti ve ekonomiyi bozduğu anlamına geliyor. Böylece insanların dikkatini çekiyor. İlerici insanların odaklanmasını sağlıyor”

Michael Saylor ve şirketi, sadece Bitcoin’e odaklandığı için sıklıkla eleştiriliyor. Saylor’ın blockchain alanı ile ilgili hiçbir projeye değer vermediği belirtiliyor. Saylor konuyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Bence Blockchain alanına girdiğinizde çok büyük bir risk yığını bulunuyor. Bence insanlar tipik olarak Bitcoin satın almamanın tüm risklerini hafife alıyorlar ve buna yeterince maruz kalmıyorlar. İnsanlar Bitcoin’e daha fazla yatırım yapmalı”

Saylor’a göre Bitcoin’e odaklanmak, yalnızca teknoloji ve fintech şirketlerine bırakılması gereken bir şey değil. Saylor gezegendeki her şirketin ve hükümetin Bitcoin satın alırlarsa sorunlarını çözebileceklerini söylüyor.

“El Salvador, Küba, Türkiye, Japonya, Rusya, ABD, İngiltere veya Fransa Bitcoin satın alırsa bilançolarını düzeltir”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.347,35 TL 1,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.326,46 TL 3,09%
cardano
Cardano (ADA) 19,10 TL 10,17%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,79%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.212,30 TL 3,58%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 6,71%
solana
Solana (SOL) 1.224,43 TL 7,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 255,86 TL 6,78%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,87 TL 7,03%
Copy link
Powered by Social Snap