Miami’de, MiamiCoin için Oy Kullanıldı

miamide miamicoin icin oy kullanildi

Miami Şehir Komisyonu, pazartesi günü Miami’ye özgü bir kripto varlık olan MiamiCoin için oylarını kullandı. Çıkan oylar sonucunda, kripto para birimi fonlarında biriken 4,3 milyon doların kullanılması yönünde karar çıktı. Mevcut miktar kullanılırken, diğer yandan fonlar büyümeye devam edecek.

Verilere göre, her 10 dakikada bir şehrin dijital cüzdanına yaklaşık 2.500 dolar değerinde kripto varlık aktarılıyor.

MiamiCoin Fonları, Yerel Projelere Gidecek

Stacks Protokolü üzerinde çalışan MiamiCoin, şehre, şehir projeleri için fon toplamak adına oluşturulmuştu. MiamiCoin’e yapılan bir yatırım, aslında Miami şehrine yapılan bir yatırım olarak değerlendiriliyor. MiamiCoin ile çalışan madenciler de hem Miami’yi desteklemeye yardımcı olmuş hem de kriptoda kazanmış oluyor.

Konuyla ilgili Twitter’da paylaşım yapan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, 4,3 milyon dolar değerindeki fonun, Miami sakinlerinin hayatını doğrudan etkileyeceğine dikkat çekti.

MiamiCoin, Miami dışındaki diğer şehirlere de genişlemeyi planlayan, şehir tabanlı ilk CityCoin olma özelliğine sahip.

Miami, son zamanlarda dünyanın kripto başkenti olarak tanımlanıyor. Bu arada 4 milyon dolardan fazla fonun, yaklaşık 30 günde toplandığını da belirtelim.

miamide miamicoin icin oy kullanildi 2
Miami Belediye Başkanı Francis Suarez

Konuyla ilgili MiamiCoin’in arkasındaki şirket olan CityCoins’ten de bir açıklama geldi. CityCoins, fonların, Belediye Başkanı Francis Suarez tarafından önerildiği alanlara tahsis edileceğini söyledi. Burada öne çıkan alanların başında iklim değişikliği geliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 399.627,36 TL 2,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.832,79 TL 1,63%
cardano
Cardano (ADA) 20,23 TL 1,60%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.582,54 TL 4,12%
xrp
XRP (XRP) 9,23 TL 0,72%
solana
Solana (SOL) 1.372,41 TL 4,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 310,81 TL 1,58%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 1,28%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap