Miami Belediye Başkanı Suarez: Bitcoin ile Ödeme Yapılmalı

francis suarez miamide bitcoin ile odeme yapilmali 2

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez; belediyelerin, çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verilmesinin, Miami şehri için önemli bir öncelik olduğunu düşünüyor. Ayrıca Miami Belediye Başkanı Suarez, Bitcoin konusunda son derece iyimser ve en kısa sürede çalışanlarına dijital varlıklarla ödeme yapmak istiyor.

Suarez, konuşmasında ABD’nin kripto başkenti olmasını dört gözle beklediğini de belirtti. Hedefe ulaşmak için ise aşamalı bir Bitcoin benimseme uygulanması ile hareket etmeyi düşünüyor.

Şehirde, Bitcoin ile ödeme yapmak için şartlar oluşturmaya çalışılıyor. Belediye bu duruma yardımcı olacak bir teklif yayınlayacak. Belediye başkanı bununla beraber idarenin, sakinlerin ücret ve vergileri dijital para birimiyle ödemesine izin vermek için bir planla ilerleyeceklerinin altını çizdi.

francis suarez miamide bitcoin ile odeme yapilmali

Francis Suarez Bitcoin Konusunda İyimser

Suarez daha önce Şubat ayında Miami’ye yeni imkanlar sağlayacak olan bir kent komisyonu için yatırım yapmıştı. Suarez konu ile ilgili olarak özellikle şehrin kararı yürürlüğe koyduğu andan itibaren Bitcoin’i elinde tutabilseydi, yatırılan fonların mevcut fiyat hareketinin yüzde 30 veya yüzde 40 oranında artacağını belirtti.

Ayrıca Miami’nin kendine özgü bir kendi kripto varlığı var. MiamiCoin, Miami dışındaki diğer şehirlere de genişlemeyi planlayan, şehir tabanlı ilk CityCoin olma özelliğine sahip bir kripto varlık.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 495.166,87 TL 3,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.126,04 TL 0,88%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.130,90 TL 16,34%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,22%
cardano
Cardano (ADA) 19,02 TL 1,08%
xrp
XRP (XRP) 9,82 TL 1,05%
solana
Solana (SOL) 1.316,09 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 314,73 TL 7,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 1,37%
Copy link
Powered by Social Snap