bitcoinBTC/TRY
1.090.465,32 TL 0,11%
ethereumETH/TRY
58.888,60 TL 0,58%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.572,61 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
17,38 TL 0,69%
solanaSOL/TRY
1.712,55 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
58.875,29 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
10,85 TL 2,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,69%

Paylaş

Metaverse Ticaret Hacmi Yüzde 98 Oranında Düştü

metaverse ticaret hacmi yuzde 98 oraninda dustu

Metaverse evreni, 2021 yılına damga vurarak büyük bir yükseliş kaydetmişti. 2021 yılında metaverse arazi satışları büyük bir ticaret hacmine sahipti. Geçtiğimiz yıl benzeri görülmemiş bir büyümenin ardından, bu yıl metaverse’deki sanal arazi ticaret hacminin yüzde 98 oranında düştüğü görüldü.

Metaverse’deki Arazi Satışlarının Ticaret Hacmi Düştü

Geçtiğimiz yıl büyük bir sükse yaratan metaverse evreni, 2021’in en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 98 oranında düştü. Delphi Digital tarafından yayınlanan verilere göre, metaverse’deki arazi satış hacmi Kasım 2021’de 8 milyon doların üzerine çıkarak zirve yapmıştı. Ancak 2022 yılında bu verinin yüzde 98 oranında düştüğü görüldü.

metaverse ticaret hacmi yuzde 98 oraninda dustu

Kripto para piyasasında yaşanan genel düşüşün metaverse evrenine de yansıdığı görüldü. Birçok kişi, sanal dünyanın oyun oynama, dijital varlık ticareti yapma, kripto para birimleri kullanarak öğe satın alma ve satma fırsatı sunması ile kâr elde etmeyi umarak metaverse evrenine giriş yaptı. Ancak bu ilgi zamanla özelikle kripto piyasasındaki düşüşle birlikte düştü.

Metaverse’ün yavaşlayan ticaret hacmine rağmen, farklı küresel markalar metaverse odaklı ticari marka başvurusunda bulunmaya başladı. Eylül itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri’nde metaverse ile ilgili 4.000’den fazla ticari markanın dosyalandığı aktarıldı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala