Metaverse Popülerleşirken Kripto Oyunlar Artışta

bloktopia-bloklok-urununu-yarin-tanitacagini-acikladi

Bu ay kripto para ve Blockchain dünyası için oldukça heyecanlı bir şekilde başladı. Sosyal medya devi Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve Metaverse üzerine yeni girişimlerini tanıtması üzerine Metaverse oldukça dikkat çeker hale geldi. Metaverse token’ları hızlı bir artış yakaladı.

Bu popülerleşme kripto tabanlı oyunlara da oldukça etki etti. DappRadar ve Token Terminal analitik platformlarından gelen veriler, kripto oyunlarında küresel bir patlama olduğunu gösteriyor.

Öyle ki Ekim ayında, tüm benzersiz aktif cüzdanların yüzde 55’i Blockchain oyunlarına bağlandı. Bu artış bağlanılan DeFi protokollerini geçmiş bulunuyor.

metaverse populerlesirken kripto oyunlar artista 2

Metaverse Kripto Oyunlara Yaradı

Meta’nın (Facebook) lansmanı ile birlikte birçok kişi Metaverse olgusunu öğrenmiş oldu. Bunun ile birlikte Metaverse oyunlarında inanılmaz bir artış yaşandı. Öyle ki aktif cüzdanların neredeyse 55’i, Axie Infinity ve Splinterlands gibi oyun uygulamalarıyla etkileşime girdi. ve Axie Infinity token’ı olan AXS, birçok kez fiyat rekoru tazeleyerek yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Diğer taraftan Mobil kripto oyunları da ise Ethereum yan zinciri olan Polygon’da da gözle görülür bir artış yaşandı görüldü.

Son olarak, Token Terminali’nden gelen verilerine baktığımızda, Axie Infinity’deki işlemlerin de yeni zirvelere ulaştığını gözlemliyoruz. 4 Kasım itibariyle, oyun pazarındaki işlem hacmi günlük 38,2 milyon dolarlık bir rekor kırmış durumda.

Peki siz Metaverse hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle aşağıda paylaşabilirsiniz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 650.441,02 TL 7,20%
ethereum
Ethereum (ETH) 48.715,95 TL 8,82%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.027,44 TL 7,94%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,20%
solana
Solana (SOL) 2.305,73 TL 9,25%
cardano
Cardano (ADA) 18,62 TL 10,14%
xrp
XRP (XRP) 11,32 TL 9,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 426,85 TL 10,67%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,43 TL 8,20%
Bağlantıyı kopyala