Metaverse Girişimi Render Network, 30 Milyon Dolar Topladı

metaverse girisimi render network 30 milyon dolar topladi 2

NFT ve metaverse projelerine işleme araçları sağlayan kripto girişimi Render Network, Multicoin Capital liderliğindeki finansman turunda 30 milyon dolar fon topladı.

Render Network’ün İlk Finansman Turu

Metaverse altyapı girişimi Render Network, Multicoin Capital liderliğindeki finansman turunda 30 milyon dolar finansman sağladı. Söz konusu olan finasman turunun diğer yatırımcıları arasında; Alameda Research, Solana Foundation, Sfermion ve melek yatırımcılar Vinny Lingham ve Bill Lee yer aldı. Ayrıca belirtmek gerekirse, bu Render Network’ün kuruluşundan bu yana ilk finansman turu oldu.

metaverse girisimi render network 30 milyon dolar topladi

Belirtmek gerekirse; Render Network uyumlu bir GPU’ya* sahip, herkesin, boşta kalan bilgi işlem gücünü ağ üzerinde paylaşmasına, sanatçılar ve projeler için render işlerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

Render Network’ün kurucusu Jules Urbach, konu hakkında şu şekilde konuştu:

Render Network, GPU sağlayıcıları için donanımları kullanılmadığında para kazanmanın bir yolunu sunarak, bir gelir kaynağı ve halihazırda kullandıkları donanımları işleme ile sermaye giderlerini dengelemek için bir imkan sağlıyor.

Sanatçılar daha sonra Render Network’ün düğüm operatörlerine render işlerini tamamlamaları için ödeme yapıyorlar. Urbach, Render Network’ün ağı korumak ve ilerletmek için işlemlerden küçük bir işlem ücreti aldığını söyledi.

Bunun yanında Urbach; Render Network, Beeple ve Pak da dahil olmak üzere birçok sanatçının render işlerini üstleniyor.

GPU*

Grafik işlemci birimi ya da kısaca GPU, kişisel bilgisayar, iş istasyonları veya oyun konsollarında grafik yaratımı için kullanılan aygıttır. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 572.975,31 TL 0,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 42.792,77 TL 1,81%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.369,25 TL 0,93%
tether
Tether (USDT) 13,49 TL 0,10%
cardano
Cardano (ADA) 20,23 TL 6,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,49 TL 0,19%
solana
Solana (SOL) 1.911,90 TL 0,59%
xrp
XRP (XRP) 10,18 TL 1,48%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.084,81 TL 3,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 340,79 TL 2,13%
Bağlantıyı kopyala