Meta’nın The Sandbox’ı Satın Alma İddiasını Kurucu Yanıtladı

metanin the sandboxi satin alma iddiasini kurucu yanitladi

Önde gelen metaverse projelerinden biri olan The Sandbox’ın yerel token’ı SAND, son 24 saatte yüzde 12 oranında değer kazandı. Metaverse Standartları Forumu isimli oluşumun duyurulması SAND’ın yükselmesinde etkili oldu. Ayrıca Meta‘nın The Sandbox‘ı satın alacağı iddialarına da The Sandbox’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget yanıt verdi.

Metaverse Standartları Forumu ile SAND da Yükseldi

MetaMicrosoftNvidiaUnity ve Sony gibi teknoloji devlerinin bulunduğu 30 şirket, geçen hafta içinde metaverse için bir altyapı oluşturmak adına ‘Metaverse Standartları Forumu’ ile bir araya geleceklerini açıkladı. Bu açıklamadan birkaç gün sonra SAND tarafında da neredeyse yüzde 20’lik bir yükseliş yaşandı. Tabii burada Meta’nın The Sandbox’ı satın alacağı iddiası da etkili oldu.

Diğer yandan yükselen sadece SAND olmadı. Decentraland’in MANA’sı da bu süreçte yüzde 9 artış gösterdi. SAND ve MANA o yükselişte sırasıyla 1.31 dolardan ve 1.02 dolardan işlem gördü. Haberin yazımı sırasında, CoinGecko verilerine göre, SAND, 1.28 dolardan, MANA ise 1.01 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Buradaki gelişmeleri biraz detaylandıracak olursak,

The Sandbox ve Decentraland gibi platformlar, internetin geleceği olarak düşünülen NFT tabanlı metaverse‘ün benimsenmesinin artmasıyla, teknoloji şirketleri için bir satın alma hedefi haline gelebilir. Aslında yükselişin çıkış noktası da dediğimiz gibi bu oldu.

Kısa süre önce Meta’nın The Sandbox’ı alacağı iddiaları ortaya atıldı. Bu iddia The Sandbox’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget tarafından kesin bir dille reddedilse de SAND’deki yükseliş devam etti.

Decrypt’e göre, The Sandbox dahil çok sayıda metaverse projesinin arkasındaki 5 milyar dolarlık yazılım ve risk sermayesi şirketi olan Animoca Brands’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, daha önce Meta’nın hedeflerini “dijital sömürgecilik” olarak adlandırmıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.246,53 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
34.134,19 TL 0,54%
tetherUSDT/TRY
17,99 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,99 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
5.722,64 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
10,41 TL 3,96%
xrpXRP/TRY
6,96 TL 3,82%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,09%
solanaSOL/TRY
791,58 TL 0,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,53 TL 7,10%
Bağlantıyı kopyala